PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jarosław Gowin: Koniec z przywilejami dla zagranicznych inwestorów

Autor: PAP 3 lutego 2016 14:06

- Inwestorzy zagraniczni muszą się liczyć z tym, że będą traktowani już nie jak do tej pory, na uprzywilejowanych zasadach, ale będą konkurować z polskimi przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych regułach - powiedział wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

Gowin, który spotkał się 3 lutego z przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, mówił po rozmowach dziennikarzom: "Jestem bardzo zadowolony ze spotkania. Moja obecność tutaj, a także sposób, w jaki inwestorzy amerykańscy przyjęli zapowiedź planów gospodarczych rządu Beaty Szydło, to dowód na to, że między tym rządem a światem biznesu, także światem inwestorów zagranicznych, będą panowały dobre relacje".

"Jesteśmy obozem patriotyzmu gospodarczego. Będziemy walczyć o interes przede wszystkim polskich firm. Tak powinien postępować każdy rząd państwa narodowego. To nie znaczy, że ulegamy jakiemukolwiek mirażowi autarkii gospodarczej. Inwestorzy zagraniczni są nam potrzebni" - dodał, zapowiadając "tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza dla małych i średnich firm, bo one są kołem zamachowym, kołem rozwojowym polskiej gospodarki".

Jak konkludował, inwestorzy zagraniczni będą w Polsce "witani z otwartymi ramionami tyle tylko, że muszą się liczyć z tym, że będą traktowani już nie jak do tej pory na uprzywilejowanych zasadach, ale będą konkurować z polskim przedsiębiorcami na uczciwych, sprawiedliwych regułach".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Rafix1983 2016-02-04 15:35:03

    A inwestorzy wybiorą Słowację, Czechy, mniej prawdopodobne, ale Ukrainę, Rumunię i inne, gdzie w nieuczciwy, niesprawiedliwy sposób dostana preferencyjne warunki wejścia i egzystencji na tamtych rynkach. Cóż polscy politycy tego ugrupowania po raz kolejny wykonują ruchy dające polskiemu pracownikowi kopa w postaci mniejszej ilości miejsc pracy, pracy na gorszych warunkach (kto jak nie polski przedsiębiorąca wykorzysta polskiego pracownika). Tak nielubiane korporacje zagraniczne mają jasne, przejrzyste warunki płacowe i ścieżki rozwoju, dają szanse nauki i pracy w różnych warunkach, często w środowisku międzynarodowym i zawsze kasa jest na czas. Polskie firmy ... pracują tam ludzie po to, żeby pchać kaskę właścicielowi na najniższej krajowej, bez większych szans na rozwój i naukę, bo syn, synowa, teściowa, sąsiadka właściciela ma zawsze większe kompetencje i jest cenniejszym pracownikiem. Wartość dodana pracy naszego rządu jest ... szkoda więcej czasu tracić na nich wszystkich.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane