Jedna nowa przymarketowa stacja paliw oznacza konieczność zamknięcia pięciu stacji niezależnych

Autor: PAP, ekonomia24.pl 22 stycznia 2013 10:34

Nawet 1000 niezależnych stacji paliw działających na terenie Wielkiej Brytanii może zniknąć z rynku w wyniku agresywnej polityki cenowej stacji supermarketowych - alarmuje brytyjskie stowarzyszenie skupiające niezależnych operatorów stacji paliw Petrol Retailers' Association.

Od 2009 roku corocznie pozwolenie na budowę otrzymywało około 40 nowych stacji należących do sieci wielkopowierzchniowych. Steve Rodell z firmy Christie & Co, która na zlecenie PRA przygotowała raport na temat przyszłości rynku detalicznego handlu paliwami w Wielkiej Brytanii przewiduje, że jeśli to tempo się utrzyma, a nie ma podstaw do tego by spodziewać się odwrócenia tego trendu, do końca 2016 roku powstanie 160 nowych stacji przy supermarketach.

Dodatkowo, rocznie powstawać może nawet 40 samodzielnych stacji pod logo sieci handlowych (niezlokalizowanych w sąsiedztwie sklepów).

Według stowarzyszenia niezależnych stacji paliw jedna nowa stacja przymarketowa oznacza konieczność zamknięcia średnio pięciu stacji niezależnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    5,54

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane