PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Jedzenie na święta Polacy kupią głównie w dyskontach. Wydadzą tam średnio 738 zł

Autor: dlahandlu.pl 9 listopada 2010 11:54

Jedzenie na święta Polacy kupią głównie w dyskontach. Wydadzą tam średnio 738 zł

Jak wynika z badania firmy doradczej Deloitte, polska rodzina zamierza w tym roku wydać 1800 zł na przygotowania do świąt. Z czego 43 proc. tej sumy zostanie przeznaczone na prezenty, a 41 proc., czyli 738 zł zostanie wydane na żywność.

Większość polskich konsumentów planuje zachowanie wydatków na żywność i napoje na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku. Jednak do kwoty 738 zł należy doliczyć 16 proc., które Polacy zamierzają przeznać na świąteczne spotkania towarzyskie. Większość wydatków na taką okazję będą stanowiły właśnie alkohol, napoje i żywność.

- Polacy deklarują, że świąteczne potrawy przygotują w znacznym stopniu z produktów dostępnych w sieciach dyskontowych. W porównaniu ze średnią europejską, która wynosi 37 proc., zainteresowanie tego typu towarami jest w Polsce wyższe i sięga 44 proc. - mówi Magdalena Jończyk, starszy menadżer w dziale konsultingu Delloite.

Marki własne innych sieci detalicznych niż dyskontowe wybierze 22 proc. polskich konsumentów, a marki producentów 34 proc. badanych. 

Za świąteczne zakupy głównie zapłacimy gotówką z oszczędności, a radziej za pomocą kredytów, czy punktów z programów lojalnościowych.

Polacy deklarują, że ogólnie wydadzą na święta więcej o 18,67 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wiąże się to z chęcią zapomnienia o kryzysie i lepszą sytuacją finansową badanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kornelia 2010-11-09 19:05:17

  dobrze ze przed rokiem szkolnym poszlam do getin banku po karte kredytowa, sprawdzila sie przy wyprawdze, to i przy swietach dam rade, splace po 50 dniach i wilk syty i owca cala

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,09

 • Śr

  2,58

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane