PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Jeremi Mordasewicz: Opodatkowanie hipermarketów dotknie najbiedniejszych

Autor: www.dlahandlu.pl 8 lipca 2015 09:27

Beata Szydło zapowiedziała opodatkowanie dużych sieci handlowych. Nowy podatek ma na celu pomoc mniejszym placówkom handlowym i zwiększenie wpływów do budżetu. Pamiętajmy jednak, że społeczeństwo korzysta z efektu skali wielkich sieci, który obniża jednostkowe ceny towarów - uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.

Podczas spotkania prasowego organizowanego przez Polską Organizacja Handlu i Dystrybucji i PwC Jeremi Mordasewicz podkreślił, że koszty ewentualnego opodatkowania sieci handlowych poniosą przede wszystkim konsumenci - szczególnie ci najbiedniejsi.

- Ci, którzy dotychczas płacą rachunki za zakupy w kwocie 100 zł, po opodatkowaniu dużych sieci zapłacą 102 zł - podkreśla Jeremi Mordasewicz.

Jego zdaniem ta podwyżka przewyższy waloryzację emerytur i rent. Podatki dotkną również pracowników największych sieci.

Sieci notując wzrost kosztów będą zamrażały wynagrodzenia, ewentualnie zmniejszały zatrudnienie.

Ekspert Lewiatana poruszył również kwestię zakazu handlu w niedziele, który obowiązuje na Węgrzech. - Moim zdaniem cała sprzedaż niedzielna nie przesunie się na inne dni. Około jednej trzeciej handlu z niedzieli po prostu zniknie - podkreśla Jeremi Mordasewicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2015-07-08 16:39:03

  Lewiatan dołączył do lobbowania tak jak "szemrany" POHiD na rzecz zagranicznych sieci. Obie te organizacje jedzące z ręki właścicieli zagranicznych marketów i funkcjonują z ich składek to na ile są te organizacje obiektywne??? Nic znacząco nie podskoczy cenowo oni umieją kalkulować (na Węgrzech nic nie podrożało) A co do niedziel kiedyś w niedziele sklepy były zamknięte i dało się żyć, np w święta są markety zamknięte i nikt z tego powodu nie cierpi!! A w Niemczech też zamknięte są i co??? Lewiatan i POHiD stuknijcie się w łeb!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane