Jeronimo Martins: 80 proc. pracowników Biedronki otrzymuje bonus za brak absencji

Autor: dlahandlu.pl 5 kwietnia 2017 20:36

Jeronimo Martins: 80 proc. pracowników Biedronki otrzymuje bonus za brak absencji Fot. Żelazna Studio

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka poinformował na początku kwietnia, że trzeci raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy podnosi wynagrodzenia swoich pracowników. Związkowcy z "Solidarności", a także wielu naszych czytelników, zwróciło uwagę na fakt, że nie wszyscy zatrudnieni w sieci otrzymają podwyżkę - zależy to m.in. od braku absencji, a także wyników sklepów. Przedstawiciele "Solidarności" określili działania JMP jako "PR, z którego niewiele wynika". Firma Jeronimo Martins Polska wydała w tej sprawie oświadczenie.

Oświadczenie Jeronimo Martins Polska:

Jeronimo Martins Polska wsłuchuje się w głos pracowników oraz prowadzi stały i otwarty dialog z organizacjami związkowymi. Zaznaczamy jednak, że decyzja o podwyżkach wynagrodzeń jest decyzją zarządu firmy, podejmowaną w oparciu o wskaźniki ekonomiczne spółki i analizę rynku pracy.

Bonus za brak nieplanowanych nieobecności został wprowadzony rok temu w odpowiedzi na rosnący problem nieplanowanych absencji. Na podstawie danych z 12 miesięcy informujemy, że blisko 80 proc. naszych pracowników otrzymuje tę dodatkową część wynagrodzenia. Natomiast premie miesięczne zależą od wyników sklepu, a cele dla konkretnego sklepu dostosowane są do potencjału i specyfiki danej placówki. W tym roku przeznaczamy większe środki na wypłaty premii niż w roku ubiegłym, znacząco wzrosła także średnia wysokość premii wypłacanej sprzedawcy-kasjerowi.

Od 1 kwietnia br. pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrosła z 2600 do 2750 złotych brutto przy zatrudnieniu na pełen etat i uwzględnieniu bonusu za brak nieplanowanych nieobecności. Dodatkowo każdy sprzedawca-kasjer może liczyć na premię miesięczną w wysokości do 330 zł brutto. Jest to trzecia podwyżka wynagrodzeń pracowników sieci Biedronka w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Od 1 kwietnia br. najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę w Biedronce na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wynosi 2450 złotych brutto. Kwota ta uwzględnia część uwarunkowaną brakiem nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, która w wyniku podwyżki wzrosła do 350 zł brutto. Dodatkowo zdecydowana większość sprzedawców-kasjerów otrzymuje również premie miesięczne związane z realizacją celów sprzedażowych przez daną placówkę. Maksymalna wartość tej premii to 330 zł brutto miesięcznie.

W ramach corocznego przeglądu wynagrodzeń podjęto również decyzję o wzroście wynagrodzeń kadry kierowniczej w sklepach. Ponadto, od lipca 2017 r. kierownicy sklepów w JMP oraz ich rodziny zostaną objęci prywatną opieką medyczną.   

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • KLUSKA 2017-04-07 17:18:25

  JESZCZE PÓŁ ROKU TEMU NIE POWIEDZIAŁABYM ZŁEGO SŁOWA NA FIRMĘ JERONIMO, ALE TO CO TERAZ SIĘ DZIEJE TO PRZYPOMINA SYTUACJĘ SPRZED KILKU LAT. WIELOŚĆ NAKŁADANYCH OBOWIĄZKÓW, CO CHWILĘ ZMIANA PROCEDUR, BRAK PRACOWNIKÓW, BRAK SZACUNKU KADR KIEROWNICZYCH, CIĄGŁE STRASZENIE KONSEKWENCJAMI WPŁYWA BARDZO NEGATYWNIE NA ATMOSFERĘ W PRACY. NAJGORSZE JEST JEDNAK TO, ŻE KADRA ZARZĄDZAJĄCA JEST GŁUCHA NA PROBLEMY PRACOWNIKÓW. NIE MASZ PRAWA POWIEDZIEĆ, ŻE COŚ JEST NIE TAK. SZKLANKA MA BYĆ DO POŁOWY PEŁNA A NIE PUSTA. MUSISZ SIĘ UŚMIECHAĆ CHOĆ DO ŚMIECHU CI NIE JEST. ODEZWIESZ SIĘ W NIEWYGODNY SPOSÓB TO NA DRUGI DZIEŃ MASZ AUDYT ALBO SAMEGO DYREKTORA NA SKLEPIE, KTÓRY UDOWODNI CI, ŻE JESTEŚ NIKIM. ŹLE SIĘ DZIEJE. ŻAL MI TYCH WSZYSTKICH LAT PRZEPRACOWANYCH, ALE CORAZ CZĘŚCIEJ SKŁANIAM SIĘ DO PODJĘCIA DECYZJI O ODEJŚCIU. TO PRZYKRE.

 • Sam 2017-04-06 09:53:23

  Zaraz, zaraz ... niech sobie przypomnę artykuły JMP, która chwaliła się się jeszcze kilka lat temu, że jest : "Już w 2013 roku wynagrodzenie podstawowe liczone bez premii wzrosło do 2000 zł brutto i obecnie jest ok. 20% wyższe od krajowej płacy minimalnej." Firma górowała i tym się chwaliła, że chce wyznaczać trendy na rynku podwyżek, a tym samym widzimy, że za rok będzie tak, że trzeba będzie "musowo" dorównywać do pensji minimalnej zaproponowanej przez rząd. Najbardziej pracowników boli to, że firma zarabia miliardy euro, pisze o dialogu a nic z tego nie wynika, firma i tak robi po swojemu.

  Podwyżki dla kasjerów ? To nie podwyżka, bo podstawa wynagrodzenia nie drgnęła, to tylko premia za brak absencji o 150 zł brutto.

  Z-ca kierownika 200 zł brutto, to podwyżka uzależniona od oceny pracowniczej, jeśli dostał poniżej oczekiwań, to podwyżki nie dostanie.

  Kierownika sklepu - śmiech na sali dostał 100 zł brutto podwyżki premii, o ile ją sobie sam wyrobi na sklepie - komentarz zbędny, zwłaszcza że są sklepy, które nie wyrobiły premii od stycznia. Taki to wzrost wynagrodzeń dla kadry kierowniczej.

 • SK 2017-04-06 00:17:28

  1. Jakby dali te 150 zł do postawy to by mieli wszyscy, a tak 20% miesięcznie tej niby podwyżki nie otrzymuje.  2. Podwyżka była naliczana według "wskaźników ekonomicznych firmy", tylko ta firma zapomniała, że to właśnie Polska część wyrabia ponad 60% całego obrotu.

  Dlaczego my mamy pokrywać stratę w Kolumbii ??  3. Wsłuchuję się w głos pracowników i związków. Spotkanie ze związkami zaplanowane na 5 kwietnia, a podwyżki ogłoszone 3 kwietnia.  Sami sobie zaprzeczacie Jeronimo !!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,69

 • Śr

  2,79

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane