PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jeronimo Martins chce wejść do Rumunii?

www.portalspozywczy.pl 29 stycznia 2014 12:48

Operator sieci dyskontowej Biedronka, Jeronimo Martins, interesuje się rynkiem rumuńskim - informuje gazeta Ziarul Financiar. Jak podaje serwis rumuńskiej gazety, Jeronimo rozważał zakup tamtejszej sieci Profi od funduszu Enterprise Investors. Profi zaprzecza tym doniesieniom.

-Wiem z całą pewnością, że Enterprise Investors nie prowadzi żadnych rozmów na temat sprzedaży Profi Rok Food ani z Jeronimo Martins ani żadną inną siecią lub Funduszem i nie ma planów odsprzedaży społki w przewidywalnym czasie - mówi Paweł Musiał w oświadczeniu przesłanym serwisowi portalspozywczy.pl.

Dodaje, że Profi jest drugą co do wielkości siecią w Rumunii, operującą w 207 placowkach. - Czwarty rok z rzędu zwiększa swój udział w rynku, nieprzerwanie raportując pozytywną sprzedaż lfl i co ważne wypełnia wszystkie cele dotyczące wzrostu zyskowności, podczas kiedy większość konkurentów generuje w Rumunii znaczne straty. Plany na najblizsze 3 lata to otwarcie kolejnych co najmniej 150 obiektów - dodaje.


Fundusz Enterprise Investors w 2009 roku nasz fundusz kupił 100 proc. akcji Profi Rom Food Group w ramach transakcji wykupu menedżerskiego

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane