PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jeronimo Martins jedną z najlepiej zarządzanych spółek w Europie

Autor: www.dlahandlu.pl 5 kwietnia 2013 10:28

Aż pięć firm portugalskich, w tym inwestorzy w Polsce: EDP, EDP Renováveis, Galp, Jerónimo Martins oraz Portugal Telecom, znalazło się w rankingu Institutional Investor wyróżniającym najlepsze zespoły zarządzające spółkami w Europie - informuje wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Lizbonie powołując się na portugalskie media.

Najwyższą pozycję w rankingu ogólnym zajęło EDP Renováveis, które uplasowało się na 2. pozycji, tuż za grupą Unilever (EDP znalazło się na 91. miejscu, Jerónimo Martins zaś na 92).

Ranking wyróżnił także Ferreira de Oliveira, zarządzającego portugalską spółką paliwową Galp, który został uznany drugim najlepszym CEO w ramach sektora, oraz liderów spółki Jerónimo Martins - Pedro Soares dos Santos, który został uznany 4. najlepszym CEO w Portugalii, podczas gdy Alan Johnson, dyrektor finansowy spółki, najlepszym zarządzającym finansami wśród spółek handlu detalicznego notowanych na giełdach europejskich.

Ranking Institutional Investor jest opracowywany na podstawie oceny dokonanej przez 2500 analityków i inwestorów.

Jak już informowaliśmy, firma Jerónimo Martins w 2012 r. wzmocniła swoją konkurencyjność na wszystkich rynkach, na których jest obecna. Skonsolidowana sprzedaż firmy wzrosła o 10,5 proc. do 10,9 mld euro (+11,5 proc. przy stałym kursie). Skonsolidowany zysk netto to 360 milionów euro, co stanowi wzrost o 5,9 proc. Rada nadzorcza spółki zaproponowała wypłacenie dywidendy w wysokości 0,295 euro brutto za akcję, czyli o 7,3 proc. więcej niż rok wcześniej.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane