PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Jeronimo Martins: Nowy podatek to wyższe ceny w sklepach

Autor: wp.pl 9 września 2013 09:17

Nowy podatek to wyższe ceny w sklepach - komentuje propozycje obłożenia sieci handlowych podatkiem obrotowym Pedro Pereira da Silva, COO Jeronimo Martins, właściciela Biedronki - czytamy w wp.pl.

Zdaniem szefa Jeronimo Martins, każdy nowy podatek przysparza dodatkowych problemów inwestorom. - Nieważne czy opodatkowany jest obrót, usługi transportowe czy inne elementy związane z produkcją lub łańcuchem dystrybucji. Ostatecznie nowy podatek przekłada się na wzrost cen produktów w każdej branży - mówi Pedro Pereira da Silva.

Jak pisze wp.pl, Biedronka do niedawna twierdziła, że ma niskie ceny wszystkich produktów i dlatego nie potrzebuje promować się wyprzedażami. Wszystko zmieniło się kilka tygodni temu. Dyskont organizuje kilkudniowe przeceny oparte na formule minus 20-30 proc. na określone produkty takie jak makarony, jogurty czy napoje gazowane. Jednocześnie każdy dzień to promocja na jeden wybrany towar.

Zapytany o te przeceny Pedro da Silva stwierdza, że filozofia jego firmy się nie zmieniła, ale trzeba było ją dostosować do zmian zachodzących na rynku. A tu trwa zażarta walka na promocje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • galicyjok 2013-09-14 23:05:26

  wielkopowierzchniowe sklepy powinny placic podaki wieksze niz male sklepy,bo maja mniejsze koszty stale i wieksze mozliwosci zakupu towarow po nizszej cenie ,ze wzgledu na skale. powinny,tez placic podatek obrotowy n.p.10 procentowy. tak,tak-buraki rzadzace tym pieknym,ale ubogim przez was krajem.

 • malyedu 2013-09-10 18:37:35

  Oho ! Odezwali się frustraci.

 • b prac. marketu 2013-09-09 15:24:10

  Gościu = prezesie Biedronki zdecyduj się wcześniej mówisz że Polska jest dobrym miejscem do robienia interesów a zaraz straszysz podwyżkami. Te przyszłe da Bóg podatki to są w was skierowane aby pomniejszyły zysk ale wy chcecie to sobie wyrównać podwyżkami stary numer. Tak jak to że podniesiono płace minimalną to wy wszystkim zmieniliście etaty na 3/4 i tak nic nie straciliście oprócz waszych niewolników-pracowników bo aby mieć wysługę jednego roku będą pracować 1,5 roku!!! Płacić podatki winni wszyscy wy też tak jak to robicie w waszych krajach złodzieje

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane