Jeronimo Martins obiecuje obniżki cen w sklepach

Autor: onet.pl za Reuters 27 kwietnia 2012 09:16

Portugalska sieć handlowa Jeronimo Martins uruchamia kampanię obniżek cen w swojej głównej sieci supermarketów na rodzimym rynku, Pingo Doce. Chce w ten sposób przyciągnąć klientów zmagających się ze skutkami głębokiej recesji i cięć oszczędnościowych wprowadzanych przez rząd - podał onet.pl za Reuters.


Grupa, której problemy w kraju kontrastują z dobrymi wynikami w Polsce, gdzie firma generuje prawie dwie trzecie sprzedaży, podała, że w pierwszym kwartale sprzedaż porównywalna Pingo Doce z wyłączeniem kosztów paliwa spadła o 0,8 procent i ostrzegła, że rządowe cięcia oszczędnościowe prawdopodobnie jeszcze bardziej osłabią konsumpcję.

Firma podała, że Pingo Doce - sieć celująca w średni segment rynku, obecna w całej Portugalii, której hasłem jest "Świetnie smakuje, mało kosztuje" - zdecydowała się obniżyć ceny w celu zwiększenia konkurencyjności, ale nie przedstawiła żadnych dalszych szczegółów.

Przeczytaj także:

„Ta strategiczna decyzja, która wchodzi w życie od drugiego kwartału, ma odwrócić negatywny trend jeżeli chodzi o sprzedaż porównywalną w pierwszym kwartale, ale w skali roku dodatkowe inwestycje mogą wpłynąć na marżę EBITDA Pingo Doce", podała firma w czwartkowym komunikacie.

Sieć poinformowała również, że z powodu faktu, iż portugalscy producenci maja problemy z uzyskaniem finansowania, Pingo Doce ograniczy w ciągu najbliższych 12 miesięcy średni czas płatności do 10 dni, począwszy od maja.

Sieć ocenia, że może mieć to wpływ na jej kapitał obrotowy na poziomie od 80 do 100 milionów euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    6,86

  • Min

    3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane