Jeronimo Martins stawia na innowacje technologiczne

Autor: www.dlahandlu.pl 8 lutego 2012 09:54

Kody kreskowe, które uniemożliwią sprzedaż przeterminowanych produktów oraz energooszczędne sklepy, gdzie stosuje się odzysk energii i recykling odpadów to nowe rozwiązania, które Biedronka wprowadza w swoich sklepach.

Sieć sklepów Biedronka korzysta z sytemu GS1, który pozwala na zakodowanie daty przydatności produktu do spożycia. Przeterminowana żywność zostanie przez kasjera wyłapana, podczas skanowania ceny. Do tej pory kody kreskowe zawierały informacje o cenie, kraju pochodzenia i cechach podstawowych produktu. Nowy system na razie obejmuje kilkadziesiąt produktów z asortymentu sklepu, ale będzie stopniowo wdrażany na pozostałe artykuły.

Ponadto, Biedronka planuje uruchomienie nowego typu sklepów energooszczędnych, będą to placówki drugiej generacji czyli tzw. EkoSklepy. Pierwszy sklep tego typu ruszył w Gdańsku. Obecnie operator ma w naszym kraju sześć placówek, w których testuje technologie związane z oszczędzaniem energii, odzyskiwaniem ciepła i recyklingiem odpadów.
Jednak w sklepach tzw. drugiej generacji zostanie zastosowana dużo większa liczba rozwiązań technologicznych niż w placówkach starszego typu. Mają one znacznie poprawić efektywność energetyczną placówki, a także uczynić ją jeszcze bardziej ekologiczną i przyjazną środowisku. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, które zostało wykorzstanie w Gdańsku jest trawa, którą został pokryty dach placówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane