Jerzy Mazgaj nie wyklucza sprzedaży akcji Almy

Autor: Rzeczpospolita 9 stycznia 2017 09:10

Szykuje się zmiana głównego udziałowca popularnej sieci delikatesów. Jego następca od lat współpracuje z francuską siecią handlową E.Leclerc - podaje Rzeczpospolita.

Tomasz Żarnecki, nowy największy akcjonariusz Almy, jest znanym na Podhalu inwestorem, właścicielem dwóch supermarketów E.Leclerc. Czy oznacza to mariaż walczącej o przetrwanie spółki z francuskim gigantem? Inwestorzy podchodzą do tego z dystansem. W czwartek po południu akcje Almy taniały o 11,6 proc., do 2,73 zł.

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy Almy, które odbyło się w środę, zdecydowano o emisji 5,5 mln akcji po 1 zł. Walory do końca stycznia tego roku obejmie Tomasz Żarnecki, stając się w konsekwencji największym akcjonariuszem spółki, kontrolującym 50 proc. akcji.

Obecny największy udziałowiec Almy, a zarazem przewodniczący rady nadzorczej spółki, Jerzy Mazgaj, po podwyższeniu kapitału będzie miał 14,4 proc. akcji.

Mazgaj mówił "Rzeczpospolitej" że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o pozostaniu w akcjonariacie Almy i nie wyklucza sprzedaży akcji spółki.

Czytaj więcej w Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,54

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane