Jerzy Mazgaj odwołany z funkcji prezesa Almy, przechodzi do rady nadzorczej

Autor: dlahandlu.pl 15 listopada 2016 16:18

Jerzy Mazgaj odwołany z funkcji prezesa Almy, przechodzi do rady nadzorczej Na zdj. Jerzy Mazgaj

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Alma Market S.A. w dniu 15 listopada 2016 roku uchwaliło zmiany w składzie zarządu spółki oraz rady nadzorczej spółki. Zmiany polegają na odwołaniu Jerzego Mazgaja ze składu zarządu i powołaniu w jego miejsce Rafała Dyląga (prezes zarządu), a także odwołaniu ze składu rady nadzorczej Władysława Kardasińskiego i powołaniu w to miejsce Jerzego Mazgaja.

Rafał Dyląg ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Pełnił funkcję prezesa zarządu w spółkach: Apreo Fresh, Equus Fresh, Equus S.A., Equus. W latach 2005-2008 był członkiem zarządu Związku Prywatnych Przetwórców Mleka.
Pracował też w branży transportowo-spedycyjnej. Ma doświadczony w zakresie zarządzania zespołami pracowników, wdrażania systemów motywacyjnych
oraz outsourcingu.

Jerzy Mazgaj to główny akcjonariusz spółki. Studiował germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od maja 1999 roku pełni funkcję prezesa zarządu ALMA MARKET SA. Pełni również funkcje w spółkach zależnych od ALMA Market SA: w Krakchemia SA, - jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej, w ALMA Development Sp. z o.o., Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska Sp. z o.o., AM1 Sp. z o.o. i AM 2 Sp. z o.o. - jest prezesem zarządu. Od 2 lipca 2008 r. pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Vistula Group SA.
Jerzy Mazgaj jest także głównym udziałowcem spółki Premium Cigars Sp. z o.o. będącej wyłącznym przedstawicielem wszystkich marek cygar kubańskich w Polsce.
Jest członkiem: Rotary Club, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Izby Przemysłowo – Handlowej w Krakowie, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta Krakowa oraz Polskiego Klubu Koneserów.

Do Almy należy obecnie 16 sklepów. Sieć zamknęła w tym roku 34 sklepy w tym franczyzową Almę Smart w Bochni. W Warszawie sieć ma już tylko 3 obiekty w Europleksie, Promenadzie i Klifie, zaś we Wrocławiu 1 w DH Renoma. Do 3 spadła też liczba sklepów w Trójmieście, 1 w Sopocie i 2 w Gdynii w Klifie i przy ul. Redłowskiej. Sieć zniknęła też z Poznania ze Starego Browaru.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tedex 2016-11-29 09:50:56

  Dzięki takiemu zabiegowi będzie mógł uciec do Maroko :) Sędzia komisarz może nałożyć pewne obowiązki na zarząd- ujawnienie informacji, wskazanie majątku. Czy też zakaz opuszczania grając RP. Jako członek Rady będzie nie będzie miał tych obowiazkow:)

 • b prac. marketu 2016-11-19 15:54:11

  Karuzela stanowisk nie sprawdził sie jako Prezes to na ciepłe st. do Rady. Dobra zmiana pogratulować

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,55

 • Śr

  3,20

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane