Jeśli będzie taka konieczność, Tesco będzie opuszczać deficytowe rynki

Autor: just-food.com 9 grudnia 2013 20:40

Jeśli będzie taka konieczność, Tesco będzie opuszczać deficytowe rynki

Tesco stoi w obliczu trudnych decyzji. Z jednej strony największa brytyjska sieć hipermarketów jest nastawiona na przekształcenie działalności na swoim krajowym rynku poprzez intensywny program modernizacji sklepów. Z drugiej strony rośnie presja na odwrócenie spadków na rynkach zagranicznych, aby ozdrowić marże.

Prezes Tesco Philip Clarke próbuje przeprowadzić próbę sprostania tym zadaniom. Jednak niektórzy analitycy podważają efektywność prób prezesa Clarka do ożywienia biznesu Tesco.

W wynikach za trzeci kwartał Tesco podało, że sprzedaż pozostaje pod presją, spadają przychody like-for-like w regionach na których działa, zarówno na rodzimym rynku jak i za granicą. Poza Wielką Brytanią, Tesco zanotowało w Europie spadek sprzedaży o 4 proc., podczas gdy w Azji sprzedaż LFL spadła o 5,1 proc.

- Kurczące się przychody stwarzają okazję do debaty co do struktury marż grupy Tesco zarówno w krótkim jak i długim terminie. Czy Tesco stanie w obliczu negatywnych wyników operacyjnych, jeśli utrzyma się tak słaba sprzedaż? Odpowiedź może brzmieć: tak, ale również tak samo może wyglądać cały handel, jeśli utrzymają się słabe warunki rynkowe - ocenia Clive Black, analityk Shore Capital.

Prezes Clarke sygnalizuje, że jeśli będzie taka konieczność, będzie zmuszony podjąć trudne decyzje co do wychodzenia z poszczególnych rynków, gdzie są notowane spadki, aby dostarczyć wartości dla akcjonariuszy firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klient 2013-12-10 18:45:24

  To jest obecnie całe Tesco, masło maślane.Zapomnieli że ich dyrektorem jest KLIENT,Nie ma już tego Tesco sprzed kilku lat......

 • klient 2013-12-10 18:40:26

  To jest obecne całe Tesco, masło maślane.Zapomnieli że ich dyrektorem jest KLIENT,Nie ma już tego Tesco sprzed kilku lat......

 • Próbuje 2013-12-10 15:04:12

  Prezes Tesco Philip Clarke próbuje przeprowadzić próbę sprostania tym zadaniom.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane