Jest nowy szef sieci Aldi w Polsce. Będą podwyżki dla pracowników

Autor: dlahandlu.pl 4 września 2017 15:27

Jest nowy szef sieci Aldi w Polsce. Będą podwyżki dla pracowników fot. Oktawian Torchała

Na początku sierpnia br. dyrektorem generalnym ALDI Polska został Oktawian Torchała, zastępując Nicolasa de Lope, który został zatrudniony na tym samym stanowisku w holenderskiej Grupie ALDI. Nicolas de Lope był członkiem zarządu spółki Aldi Polska przez kilka ostatnich miesięcy - od marca br. Oktawian Torchała od lutego 2014 roku był związany z Aldi Polska jako prokurent.

Spółka rozpoczęła także wdrażanie nowej strategii, obejmującej m.in. odświeżenie komunikacji wizualnej placówek z pomocą agencji Promo Agency oraz rozszerzenie asortymentu do 1700 produktów. Celem na najbliższe lata jest m.in. modernizacja istniejących sklepów zgodnie z najnowszą koncepcją Grupy ALDI, a także rozszerzenie oferty produktów świeżych. Do końca roku ponad 50 sklepów będzie mogło pochwalić się nowoczesnym, jasnym i przyjaznym wystrojem wnętrza, kontynuowany będzie także proces otwierania nowych lokalizacji w całej Polsce. Ponadto zaplanowano i przeprowadzono podwyżki płac dla całego personelu sprzedaży.Na koniec 2016 r. średni staż pracy w sieci Aldi w Polsce wynosił 3 lata czyli tak samo jak w roku 2015. Rok wcześniej wynosił on 4 lata. Średni staż pracowników w Niemczech to 10 lat. Firma zatrudnia w Polsce ponad 1460 osób.

- W związku z nową strategią oferujemy naszym klientom jeszcze więcej artykułów w najlepszych cenach – zwiększyliśmy asortyment do 1700 artykułów. To prawie dwukrotnie więcej niż wcześniej. Ofertę uzupełniają również międzynarodowe i krajowe marki, takie jak m.in. Nestlé, Coca Cola, Nivea, Pampers, Krakus, Danone, Żywiec Zdrój czy Hortex (choć aż 86,8 proc. asortymentu to marka własna sieci - red.) Wszystkie te zmiany wprowadzane były w minionych miesiącach przez Oktawiana Torchałę we współpracy ze swoim poprzednikiem na stanowisku dyrektora generalnego, Nicolasem de Lope - podała spółka. - Chcemy być po prostu najtańszą i najlepszą alternatywą dla klientów w całej Polsce - dodaje dyrektor sieci.

Obecnie sieć Aldi w Polsce obejmuje 121 placówek. Aldi działalność w Polsce rozpoczął w połowie 2006 roku. Na koniec 2016 roku sieć obejmowała 118 placówek.

Przypomnijmy, że Aldi Nord przygotowuje największy plan inwestycyjny w historii firmy. Dyskonter wyda ponad 5 mld euro na modernizację swoich sklepów w Niemczech i za granicą. Aldi Nord już rozpoczął modernizację kilku z ponad 4.800 sklepów w Europie. 

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Smart shopper Warszawa 2017-09-05 23:47:31

    ALDI - to ta sieć, która śpi, gdy LIDL i BIedronka budują stodoły na potęgę ? LOL

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane