PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jest prawomocne pozwolenie na budowę bydgoskiego Makrum

Autor: www.dlahandlu.pl 21 marca 2012 11:40

20 marca br. uprawomocniło się pozwolenie na budowę Centrum Makrum, które powstanie w Bydgoszczy przy ulicach: Kamiennej i Sułkowskiego. Centrum Makrum to wielofunkcyjny obiekt handlowo - usługowy obejmujący hipermarket, sklep DIY oraz galerię handlową z multiplexem, o zasięgu regionalnym. Pozwolenie na budowę dla Makrum jest obecnie jednym pozwoleniem wydanym na tego typu obiekt w Bydgoszczy. Planowana data otwarcia centrum to I kwartał 2014 roku.

- Otrzymanie pozwolenia na budowę w zakładanym terminie to dowód, że Makrum Development przestrzega harmonogramu inwestycji - mówi Rafał Jerzy, prezes zarządu spółki. - Prowadzimy prace nad komercjalizacją obiektu, jesteśmy w stałym kontakcie z bankami chętnie podtrzymującymi wolę finansowania inwestycji oraz rozpoczęliśmy proces wyłaniania generalnego wykonawcy. Prowadzimy również rozmowy z potencjalnymi partnerami, które planujemy sfinalizować równolegle z wyłonieniem generalnego wykonawcy. Planujemy rozpocząć prace budowlane w przeciągu trzech miesięcy - dodaje.

Makrum będzie największym centrum handlowo-rozrywkowym w regionie, który obejmuje catchment 600 000 mieszkańców i jedynym, które zaproponuje kompleksową ofertę galerii handlowej, rozrywki, hipermarketu spożywczego oraz hipermarketu budowlanego. Powierzchnia najmu obiektu będzie wynosić 56 tys. mkw.

- Dotychczas w procesie najmu koncentrowaliśmy się na pozyskaniu trzech głównych operatorów wielkopowierzchniowych: hipermarketu spożywczego, DIY i multipleksu, których formaty wpływają na kształt całego projektu. - mówi Marta Machus-Burek, pełnomocnik zarządu ds. komercyjnych - Mamy to już potwierdzone. Teraz możemy przystąpić do finalizacji kolejnych umów z najemcami odzieżowymi czy serwisowymi, z którymi dokonywaliśmy wstępnych ustaleń, a w niektórych przypadkach mamy już podpisane listy intencyjne. Projekt cieszy się również dużym zainteresowaniem najemców regionalnych zwłaszcza z branż: usługowej i gastronomicznej - sami się z nami kontaktują - mówi Marta Machus- Burek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane