PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Jest szansa na jednolite interpretacje podatkowe

Autor: PAP 1 lipca 2015 20:26


Położone w różnych miastach Polski biura informacji podatkowej będą się specjalizować w określonym rodzaju podatku, a nie będą, jak dotąd, udzielać informacji i dokonywać interpretacji w zależności od miejsca zamieszkania lub siedziby podatnika - zdecydował resort finansów.

Specjalizacja biur Krajowej Informacji Podatkowej będzie polegać na tym, że wyznaczone biura będą udzielać informacji telefonicznych i interpretacji podatkowych w wybranych podatkach - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

I tak od 1 lipca 2015 r. - zaznacza MF - biura w Toruniu i Piotrkowie Trybunalskim będą specjalizować się w PIT. VAT-em zajmować się będą głównie biura w Lesznie i Płocku. Natomiast Biuro w Bielsku-Białej ma być odpowiedzialne za akcyzę, PCC, spadki i darowizny, CIT oraz inne podatki.

"Zmiany te poprawią jakość usług świadczonych przez Krajową Informację Podatkową poprzez skrócenie czasu wydawania interpretacji i wydajność infolinii. Pozwolą też na zwiększenie jednolitości stanowisk prezentowanych w wydawanych interpretacjach i udzielanych informacjach" - komentuje dla PAP wiceminister finansów Jacek Kapica.

Według wiceministra wzmocniona ma być też informacja telefoniczna o nowych pracowników i nowy system teleinformatyczny contact center.

Resort finansów zwraca też uwagę w komunikacie, że "dotychczasowe wydawanie interpretacji indywidualnych przez pięć niezależnych organów, upoważnionych w zakresie wszystkich podatków, pozbawia Krajową Informację Podatkowa możliwości budowania silnych ośrodków kompetencyjnych skupiających specjalistów w danym podatku".

Zgodnie przyjętym planem wdrożenia specjalizacji, kolejna zmiana nastąpi 1 stycznia 2016 roku - dodaje MF.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane