JLL: Warszawski rynek handlowy czeka ożywnienie

Autor: wnp.pl 31 sierpnia 2015 09:28

Aglomeracja warszawska to największy rynek handlowy w Polsce, oferujący ponad 1,1 mln m kw. powierzchni najmu w centrach handlowych. W opinii JLL, warszawski rynek handlowy w najbliższych latach czeka spore ożywienie, a do użytku wejdą obiekty handlowe różnego typu.

Jak podała w analizie firma doradcza JLL, mieszkańcy aglomeracji warszawskiej dysponują najwyższą roczną siłą nabywczą w kraju, która przewyższa średnią krajową o 68 proc.

- Pomimo tego stołeczny rynek jest jednym z najmniej nasyconych powierzchnią w centrach handlowych w kraju - 437 m kw. na 1000 mieszkańców, co plasuje Warszawę za Wrocławiem, Poznaniem, Trójmiastem, Łodzią i Krakowem - wskazała Anna Bartoszewicz-Wnuk, dyrektor Działu Badań Rynku i Doradztwa w JLL.

Z danych JLL wynika, że najniższe nasycenie powierzchnią w centrach handlowych w aglomeracji warszawskiej rejestrowane jest w Rembertowie, Wawrze, Wesołej, Wilanowie, Bielanach, Żoliborzu i Białołęce.

- Główne trendy na rynku warszawskim dotyczą remontów i przebudów istniejących obiektów, rozwoju głównych ulic handlowych, rewitalizacji historycznych budynków, wzrostu liczby planowanych obiektów wielofunkcyjnych, łączących funkcje biurowe i handlowe, a także przekształcenia dworców i terenów kolejowych - skomentowała Anna Wysocka, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych w JLL.

Miesięczne czynsze typu prime (najlepsze lokale o pow. ok. 100 m kw. w kategorii moda i akcesoria w wiodących centrach handlowych) za m kw. w najlepszych centrach handlowych wynoszą 95-110 euro, w parkach handlowych 8-9 euro, a na głównych ulicach handlowych 80-90 euro.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane