JMP nie obawia się spadku sprzedaży

Autor: ISB 6 września 2012 16:08

Jeronimo Martins Dystrybucja liczy na utrzymanie 7-procentowego wzrostu sprzedaży sieci Biedronka w sklepach porównywalnych (like for like) z I półr. br. w całym 2012 roku, wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego sieci Biedronka Tomasza Suchańskiego dla agencji ISB.

"Informacje o spowolnieniu gospodarczym, które do nas dochodzą, z pewnym opóźnieniem potwierdzają się w naszych wynikach. I tak np. dopiero dziś odczuwamy to, co słyszeliśmy na początku roku. Dlatego spodziewam się, że uda się utrzymać 7-proc. dynamikę przychodów zanotowaną w I półr. w całym 2012 roku" - powiedział ISB Suchański.

Według niego, spółka nie obawia się znaczącego spadku sprzedaży także w kolejnych okresach. Swój optymizm buduje na przywiązaniu klientów do marki oraz stale rosnącej sieci sprzedaży.

Spółka zamierza także kontynuować budowę sieci drogerii Hebe. Dotychczas w tym roku otwarto ich 17, a do końca roku ma powstać kolejnych 12. Mimo dużych wątpliwości na pierwotnym etapie projektu, rozwijana będzie także siec aptek.

"Zauważyliśmy, że apteki bardzo dobrze działają przy drogeriach, a nieco gorzej przy dyskontach. Dlatego dalszy rozwój tej sieci będzie powiązany z drogeriami Hebe" - powiedział Suchański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    5,85

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane