PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

JMP: Zmiany w asortymencie Biedronki bez większego wpływu na model dystrybucji

www.portalspozywczy.pl 20 listopada 2014 18:10

JMP: Zmiany w asortymencie Biedronki bez większego wpływu na model dystrybucji

- Poszerzenie asortymentu jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów. Coraz większa liczba produktów spożywczych kupowanych do niedawna tylko okazjonalnie, dzisiaj trafia na listy podstawowych zakupów. Jest to, między innymi, wynikiem zmian związanych z ewolucją gustów kulinarnych - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska.

Portugalski właściciel Biedronki nie zakłada, aby zmiany w asortymencie istotnie wpłynęły na model dystrybucji sieci, czy nakłady pracy. Jak podkreśla Kubczak, zarówno łańcuch logistyczny, jak i sklepy, obsługują dużą liczbę produktów in-out oferowanych w ciągu roku w biedronkowych akcjach tematycznych. Spodziewać można się, że część z nich trafi do stałego asortymentu.

Docelowo zwiększenie asortymentu ma dotyczyć wszystkich sklepów Biedronki. Kubczak nie wyklucza jednak, że wybrane produkty pojawią się na stałe tylko w części placówek sieci. Zapewnia, że niezależnie od tego, zdecydowana większość asortymentu pozostanie wspólna dla Biedronek w całym kraju.

- Docelowa liczba dodatkowych pozycji asortymentowych nie została określona, ponieważ będzie ona zależała od kilku czyników, przede wszystkim od realizowanego wolumenu sprzedaży określonego produktu - rzeczywiste zainteresowanie klientów będzie określało, czy produkt pozostanie w stałej sprzedaży, czy nie. W konsekwencji wpłynie to na proporcje pomiędzy kategoriami, co do skali nowego asortymentu w każdej z nich - komentuje dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska.

Przypomnijmy, jak pisaliśmy przed kilkoma dniami, zdaniem analityków Espirito Santo, liczba SKU w Biedronce może wkrótce wzrosnąć nawet o 25 proc. Obecnie sieć w kilku sklepach prowadzi testy nowych rozwiązań, w tym poszerzonego asortymentu (1350 SKU) w kategoriach mięsa, wędlin, produktów gotowych do spożycia, nabiału, kosmetyków i wina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,85

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane