JR Invest kontynuuje rozwój w segmencie nieruchomości komercyjnych

Property News 13 maja 2013 14:33

W minionym roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy JR Invest wyniosły blisko 4,2 mln zł, co stanowi wzrost o 126 proc. w porównaniu z wynikami za rok 2011. Przedstawiciele firmy chcą kontynuować strategię przejmowania nowych nieruchomości w branży komercyjnej.

Znaczący wzrost sprzedażu jest wynikiem przejęcia w kwietniu 2012 roku spółki Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o. - właściciela Galerii Ramzes. W I kwartale br. spółka osiągnęła wynik 1,1 mln zł, co stanowi wzrost o ponad 69 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Największą część przychodów ze sprzedaży stanowią przychody z wynajmu powierzchni biurowo-usługowych oraz powierzchni handlowych. Spółka posiada również w swojej ofercie powierzchnie magazynowe i szkoleniowe.

Jak poinformowała firma w oficjalnym komunikacie, zysk netto za 2012 wyniósł blisko 3,1 mln zł. Natomiast w pierwszym kwartale 2013, osiągnął poziom 0,49 mln zł.

W 2013 roku i najbliższych latach Grupa będzie się koncentrować m.in. na kontynuowaniu strategii dynamicznego rozwoju poprzez akwizycję kolejnych atrakcyjnych nieruchomości lub firm posiadających ciekawe aktywa nieruchomościowe. - Aktualna sytuacja rynkowa sprzyja rozwojowi naszej spółki oraz znajdowaniu i nabywaniu nieruchomości komercyjnych - mówi January Ciszewski, Prezes Zarządu JR INVEST S.A. Ponadto, Grupa zamierza nadal działać w niszy rynkowej, jaką jest segment biurowców klasy B i C.- Świadczymy usługi na wyższym poziomie w ramach tej samej ceny przez co zyskujemy przewagę konkurencyjną - komentuje January Ciszewski.

W ciągu ostatniego roku Grupa JR Invest przejęła kolejne podmioty, zlokalizowane w Katowicach i Zielonej Górze.

Działalność spółki polega na nabywaniu atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych lub przejmowaniu podmiotów, które są właścicielami takich nieruchomości, a po przeprowadzeniu niezbędnej restrukturyzacji, ich wynajmie lub sprzedaży. Po nabyciu budynków, które są w dużym stopniu nieefektywnie zarządzane, JR Invest przeprowadza niezbędne remonty i modernizacje, jeśli wymaga tego stan nieruchomości oraz wprowadza usprawnienia w sposobie zarządzania, zmieniając również często strukturę najemców.

Firma posiada nieruchomości zlokalizowane głównie w Małopolsce, na Śląsku i w województwie lubuskim, szukając jednocześnie atrakcyjnych nieruchomości w innych miastach. Od listopada 2011 roku spółka posiada w swojej ofercie możliwość wynajmu wirtualnego biura poprzez udostępnienie klientowi powierzchni biurowej na godziny w lokalach biurowych usytuowanych w Krakowie, Katowicach i Bielsku-Białej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane