PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Już 116 sklepów regularnie przekazuje żywność do Banków Żywność

Autor: pr, dlahandlu.pl 23 maja 2016 11:09

Od 2013 roku dystrybutorzy mają możliwość przekazywania żywności na cele społeczne nie będąc obciążanym podatkiem VAT od darowizn. Do tej pory stała współpraca, polegająca na regularnym przekazywaniu i odbiorze darowizn żywności, odbywa się przy zaangażowaniu 116 sklepów i sieci 32 Banków Żywności w całej Polsce. Od początku roku Banki odebrały już 826 ton zdatnych do spożycia produktów spożywczych.

Przekazywanie żywności dotyczy w pierwszej kolejności sklepów wielkopowierzchniowych, gdzie obrót żywnością jest większy, a tym samym możliwość większej ilości darowizn spożywczych. Stąd umowy współpracy są podpisane m.in. z sieciami Tesco, Carrefour, Auchan, Makro i Selgros.

W planach zagospodarowywania żywności z sieci handlowych, w najbliższym czasie, priorytetem jest zwiększenie ilości sklepów typu hipermarkety w stałej współpracy z Bankami Żywności, odbiór produktów świeżych: warzywa, owoce, pieczywo, ale również tych wymagających specjalnych warunków chłodniczych np. wędliny, sery, nabiał.

W naszych planach jest również budowa prężnej sieć organizacji partnerskich gotowych do odbioru żywności ze sklepów, które spełniając standardy Banków Żywności będą sprawnie i efektywnie współpracować również z mniejszymi formatami sklepów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane