PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Już jutro rusza VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu

www.portalspozywczy.pl 14 października 2014 12:24

W środę 15 października rusza VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu - największa w kraju konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i branży handlowej. Tegoroczną imprezę otworzy dyskusja na temat strategicznego planu rozwoju dla sektora spożywczego w Polsce.

VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu to dwa dni spotkań, rozmów i dyskusji o najważniejszych problemach oraz kondycji branży spożywczej i sektora dystrybucji. W 13 debatach weźmie udział ok. 100 panelistów, a dyskusji wysłucha prawie 1000 gości.

Debatę główną „Strategicznego planu rozwoju dla sektora spożywczego w Polsce" otworzy wystąpienie wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. W samej dyskusji wezmą udział szefowie największych krajowych firm spożywczych, przedstawiciele organizacji branżowych i politycy, w tym m.in. Enrico Bottero - Dyrektor Generalny, Ferrero Polska, sp. z o.o.; Jan Dąbrowski - Prezes Zarządu, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu; Andrzej Gantner - Dyrektor Generalny, Polska Federacja Producentów Żywności; Andrzej Goździkowski - Prezes Zarządu, CEDROB SA; Renata Juszkiewicz - Prezes, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji; Czesław Siekierski - Europoseł, Przewodniczący, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Parlament Europejski; Bartosz Urbaniak - Dyrektor Zarządzający ds. Agrobiznesu, Bank BGŻ.

W trakcie dyskusji otwierającej forum zapytamy uczestników, czy w związku z dynamicznym rozwojem krajowego sektora rolno-spożywczego, a tym samym rosnącym jego znaczeniem dla krajowej gospodarki zasługuje on na przygotowanie dedykowanego strategicznego planu rozwoju branży. Nowa strategia, która łączyłaby wszystkie ogniwa łańcucha żywnościowego, począwszy od rolnictwa przez przetwórstwo, kończąc na dystrybucji i konsumencie. Przygotowanie takiego planu wydaje się ważne także w kontekście ostatnich kryzysów, które dotykają sektor spożywczy oraz indolencji władz Unii Europejskiej, które nie są w stanie szybko i efektywnie zareagować na pojawiające się problemy, tak aby zniwelować ich skutki.

Podczas dwudniowego cyklu dyskusji głos zabiorą właściciele i menedżerowie największych firm przetwórczych i dystrybucyjnych z kraju i zagranicy. Forum to doskonałe miejsce spotkań i wymiany poglądów oraz kontaktów środowiska biznesowego, przedstawicieli administracji rządowej, nauki i osób mających realny wpływ na zmiany w sektorze spożywczym i handlowym.

Podczas debat dyskutowane będą kluczowe z punktu widzenia przedsiębiorców zagadnienia gospodarcze, rynkowe i biznesowe, które mają bezpośredni związek z długofalowymi strategiami przedsiębiorstw spożywczych i sieci handlowych.

Wieczorna Gala to okazja spotkania gości Forum w nieformalnej atmosferze, ale także do uhonorowania liderów branży nagrodami w kategoriach: Lider, Innowacja rynku oraz Wydarzenie Rynku Spożywczego. Redakcja portali portalspozywczy.pl oraz dlahandlu.pl wspólnie z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji wyróżniają certyfikatami „Dobry Produkt" produkty wyróżniające się jakością na sklepowej półce.

Organizatorem VII Forum Rynku Spożywczego i Handlu jest Grupa PTWP SA, wydawca serwisów portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl oraz magazynu Rynek Spożywczy.

Spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 października 2014 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane