Już wkrótce 10. Europejski Kongres Gospodarczy

Autor: wnp.pl 9 kwietnia 2018 15:17

Już wkrótce 10. Europejski Kongres Gospodarczy

Już tylko nieco ponad miesiąc pozostał do jubileuszowej edycji najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej. Organizatorzy zapewniają, że pod wieloma względami będzie ono wyjątkowe i rekordowe.

Tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) odbędzie się w dniach 14-16 maja. Na poniedziałkowej konferencji prasowej przestawiono kolejne szczegóły nadchodzącego wydarzenia.

Organizatorem EEC jest Grupa PTWP. Jej prezes Wojciech Kuśpik podkreślił, że jubileuszowa edycja będzie pod wieloma względami rekordowa. Przed rokiem do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka przybyło łącznie 9 tys. osób.

Odbywające się równolegle European Start-up Days zgromadziły 2,5 tys. przedstawicieli młodego biznesu. Natomiast na Uniwersytecie Ekonomicznym w spotkaniach studentów z politykami i ludźmi biznesu wzięło udział ponad 2 tys. osób.

- Spodziewamy się dużych wzrostów - zainteresowanie jest ogromne. Jednak przede wszystkim zależy nam na poziomie merytorycznym. Odbędzie się ponad 150 sesji z udziałem przeszło 900 prelegentów - poinformował Kuśpik.

- Zawsze zależało nam umiędzynarodowieniu EEC. Co warte podkreślenia, nigdy w historii Kongresu nie mieliśmy aż tak szerokiej obsady znamienitych gości z zagranicy - dodał.

Wojciech Kuśpik zaznaczył, że organizatorom zawsze zależało, aby agenda EEC wyprzedzała bieżącą rzeczywistość. Dlatego wśród tematów dyskusji kluczową rolę będą zajmować m.in. nowe technologie, digitalizacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja czy nawet e-sport.

Mocny akcent położono na jeszcze większą integrację EEC z ESD, co ma spotęgować dotychczasowy efekt biznesowy Kongresu. Jak podkreślił prezes PTWP, podczas trzech kongresowych dni dochodzi do tysięcy spotkań biznesowych, które przekładają się na dalszą współpracę i inwestycje.


Tematy ważne dla świata
Prof. Jerzy Buzek, europoseł oraz były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, stwierdził, że przed dziewięcioma laty rozpoczęła się "wielka przygoda z Kongresem".

- Wówczas nie wiedzieliśmy, czy to się może w ogóle udać. Teraz widzimy, że rzeczywistość przerosła nasze marzenia. Kongres stał się ważnym wydarzeniem na skalę całej Europy - podkreślił były premier RP.
Prof. Buzek, który pełni też funkcję przewodniczącego Rady Programowej EEC, przypomniał, że w grudniu tego roku w Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny (COP24) - największe w skali globu wydarzenie ONZ.

Ten fakt będzie mocno widoczny w agendzie tematycznej EEC oraz zestawie gości. Z kwestią zmian klimatycznych będzie też m.in. powiązany temat transformacji gospodarczej regionów poprzemysłowych.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,10

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane