Kaczyński: niektóre zagraniczne przedsiębiorstwa nie przestrzegają reguł prawnych

Autor: PAP 4 lutego 2017 13:46

Mamy do czynienia z sytuacją, w której zagraniczne przedsiębiorstwa nie przestrzegają pewnych reguł prawnych, ale także moralnych - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Jeśli spojrzeć na te ostatnie 27 lat, to można powiedzieć, że najpierw mieliśmy do czynienia z taką swobodą, w wielkiej mierze anarchiczną. Taką, która po części była w ogóle nieregulowana i nieobjęta działalnością państwa. Znaczna część tej wybuchającej w końcu lat 80. i 90. działalności gospodarczej początkowo nie była objęta, albo w minimalnym stopniu objęta, ograniczeniami związanymi z podatkami" - powiedział Kaczyński w Toruniu w czasie konferencji "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę".

Jego zdaniem ten stan "w niemałej mierze" trwa po dziś dzień. "W szczególności, jeśli chodzi o działalność podmiotów zagranicznych. Mamy tutaj do czynienia z takimi elementami kolonialnymi, jeżeli chodzi o nasz kraj. Mamy do czynienia z sytuacją, w której te przedsiębiorstwa nie przestrzegają pewnych reguł prawnych, ale także moralnych. Krótko mówiąc, funkcjonują w sposób, który w ich własnych krajach byłby absolutnie niemożliwy do przyjęcia" - podkreślił prezes PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • PK 2017-02-06 09:15:18

    Na przykład mają przyzwolenie central na łapówki. No i nie płacą CIT. Obie sprawy pan Prezes może załatwić od zaraz. Nie muszę podpowiadać, zna rozwiązania. I tylko od niego zależy, czy je wprowadzi parlament i rząd.

  • Wojtek 2017-02-05 12:53:28

    Typowa wypowiedz Kaczynskiego. Same niedopowiedzenia, co wynika z braku konkretnej wiedzy i braku odpowiedzialności za słowa.

    "W duzej mierze", "po czesci", "znaczna czesc", "poczatkowo", "w niemałej mierze", "do czynienia z takimi elementami kolonialnymi", "pewnych reguł prawnych". Kpina.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane