PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kakadu stawia na rozwój sieci sklepów agencyjnych

Property News 25 lipca 2013 14:13

Spółka Kakadu, właściciel 38 sklepów zoologicznych, podjęła decyzję o rozwoju sieci w oparciu o sklepy agencyjne. Jednocześnie zapowiada dalszy rozwój placówek własnych.

- W czasach, w których branża zoologiczna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce i Europie, system agencyjny to świetny pomysł na biznes - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl szef marketingu spółki Kakadu, Marcin Stankowski.

Choć przyznaje, że nie wszystkim udaje się odnieść sukces. - W ciągu niespełna dwóch lat z rynku zniknęły dwie sieci zoologiczne, ale my mamy duży potencjał rozwojowy i chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i bazą którą dysponujemy. Naszymi partnerami mogą być zarówno osoby prowadzące sklepy zoologiczne, jak i weterynarze. Nawiązanie tej formy współpracy to również dobra okazja dla tych, którzy chcą zdywersyfikować swój dotychczasowy biznes, co jest ważne szczególnie w tych trudniejszych czasach - tłumaczy Stankowski.

Spółka chce stworzyć sieć sklepów agencyjnych, działających pod szyldem Kakadu szczególnie w mniejszych miastach i niekoniecznie w galeriach handlowych. - W pierwszym etapie stawiamy na współpracę w miastach nie mniejszych niż 50 tys. mieszkańców. Nasi partnerzy powinni posiadać powierzchnię handlową, nie muszą jednak inwestować w towar, który zapewniamy jako partner biznesowy. Brand, asortyment, a także know-how to nasz wkład. Sklepy agencyjne to na pewno bardziej partneski biznes niż franczyza - dodaje.

Kakadu nie rezygnuje też z tworzenia sklepów własnych. Do tej pory w Polsce działa ich 38. Prowadzona jest też sprzedaż online. Jak powiedział nam Marcin Stankowski, do końca roku planowane jest otwarcie co najmniej dwóch sklepów Kakadu. Na razie trwają negocjacje z właścicielami galerii handlowych w Wielkopolsce i na Śląsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane