PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kandydat na prezydenta Warszawy: Miasto nie może się składać tylko z hipermarketów

Autor: PAP 9 listopada 2014 19:46

Warszawa to miasto handlu, targów i bazarów, ale nie powinna składać się wyłącznie z super i hipermarketów - oświadczył w sobotę kandydat na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek (Twój Ruch). Jego zdaniem należy wspierać drobny handel i małych przedsiębiorców.

Sposobem wsparcia - jak tłumaczył poseł Twojego Ruchu na konferencji prasowej przed warszawską Halą Mirowską - mogą być ulgi oraz dostosowanie czynszu za lokale do możliwości przedsiębiorców. Należy też - dodał - tworzyć mapy potrzeb mieszkańców, a potem organizować konkursy uwzględniające te potrzeby, aby nie mógł w nich wystartować np. bank. W ten sposób powinno organizować się przestrzeń publiczną w mieście - zaznaczył.

Rozenek uznał handel za "krwioobieg Warszawy". "Bez drobnego handlu Warszawa zamieni się w miejsce wypełnione bankami i bardzo drogimi restauracjami, czyli miejsce nie do życia. Dlatego tak ważne jest, aby pilnować interesu właśnie tych drobnych, małych przedsiębiorców, którzy często poprzez firmy rodzinne organizują handel, warzywniaki, punkty usługowe" - powiedział PAP.

"Niestety, hipermarkety wypierają mały handel i temu trzeba przeciwdziałać. Jeżeli doprowadzimy do sytuacji, w której zwyciężą i już wszystko wyprą, to będzie bardzo ciężko drobny handel i drobne usługi odtworzyć" - dodał.

Obecna na konferencji Barbara Nowacka, przewodnicząca komitetu wyborczego Andrzeja Rozenka, zwracała uwagę, że miasto powinno być miejscem dla ludzi. "Chcemy utrzymać więzi społeczne, chcemy też spotykać się z naszymi sąsiadami w naszych małych, lokalnych sklepach, żyć bliżej siebie" - mówiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • M. 2014-11-12 11:26:48

  Jasne, wyprośmy z kraju wszystkich zagranicznych inwestorów, wszystkich obcokrajowców i zamknijmy granice! Tylko idiota może coś takiego wymyślić.

  Dzięki tym strasznym zagranicznym sieciom handlowym, Polacy żyjący na granicy minimum socjalnego są w stanie jakoś przeżyć. Małe prywatne sklepy są znacznie droższe i wiele osób zwyczajnie nie może sobie pozwolić, by w nich kupować.

 • fox 2014-11-12 09:39:35

  Brawo dla Mario!Dlaczego jest tak mało Polskości w Polsce.Byłe na tej debacie o której pisze Mario i byłem zszokowany ,dlaczego propozycja posła Mularczyka o przeprowadzeniu debaty na ten temat w Sejmie została odrzucona!Zawiodło mnie zwłaszcza PSL,bo PO zawsze było przeciwko polskim sklepom.Tyrada przeprowadzona przez posła Po,przeciwko takiej debacie poskutkowała tym ,że dalej będzie niszczony mały polski handel,a zagraniczne sieci wesprą najbliższe kampanie wyborcze!Obłuda!

 • Mario 2014-11-10 17:03:31

  Kilka miesięcy temu sejm miał debatować, jaki wpływem na rynek tradycyjny ma rynek nowoczesny. Zostało to odrzucone przez PO i PSL. Po tym fakcie pisałem w tym temacie do Pana Palikota, Pana Kalisza, aby pokazać ten problem o którym Pan mówi. Pozostało to bez odpowiedzi. Jestem detalistą od 1991 roku i wiem jak było, jak jest i jak powinno być.

  Będę za Pana trzymał przysłowiowe kciuki aby Pan wygrał, aby Pan powstrzymał tą ekspansję rekinów z obcym kapitałem, aby z Warszawy poszedł mocny sygnał – że Warszawa mówi STOP Marketom i Sieciom zagranicznym, aby pozostałe miasta i miasteczka oraz wioski zablokowały ich dalszą ekspansję, bo stracimy najcenniejszą rzecz jaką mamy tożsamość i niezależność. Ludzie płaczą bo nie stać ich jest na ZUS, US, na wypłaty, bo koszty zostały a obroty spadły.

  Ostatnio w jakimś programie TV dyskutowano o patriotyzmie, poprzez patriotyzm powinno się wspierać Polskie przedsiębiorstw, Polskie towary (ale coraz mniej, tego brak) ale tego nikt nie robi, nikt tego nikogo nie uczy, ani dom, ani przedszkole, ani szkoła, ani kościół, ani partie, ani sejm czy senat, nikt ani słówkiem nie piśnie. Takie działanie doprowadzi Polskę do samozagłady, do zniewolenia i wyludnienia.  “Czesław Śpiewa” – nie o nie śpiewa on krzyczy – Nie Kocham Cię Polsko - nie kocham cię polsku, bo mnie wygnałaś za chlebem na obce landy, nie kocham cię polsko bo nie dajesz mi nadziei, nie kocham cię polsko bo perspektywy znikają na lepsze jutro, nie kocham cię polsko bo zapominasz o swoich owieczkach małych i dużych, Czesław za wszystkich krzyczy, za tych w kraju i za tych za granicą. On śpiewa tak to pięknie i dobitnie – tylko czy ktoś to słucha (ze zrozumieniem), czy ktoś to rozumie, czy ktoś wyciągnie z tego wnioski i im prędzej tym lepiej.  Z poważaniem i nadzieją na lepsze jutro.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane