Kantar TNS: Wskaźnik klimatu konsumenckiego wyniósł w sierpniu 7,1 pkt.

Autor: PAP 31 sierpnia 2017 14:40

Wskaźnik klimatu konsumenckiego TNS Consumer Index w sierpniu ma wartość dodatnią, 7,1 pkt. (czyli odsetek ocen pozytywnych przewyższa odsetek ocen negatywnych). W porównaniu do zeszłego miesiąca odnotowano wzrost o 4,1 pkt. proc. - wynika z sierpniowego badania firmy Kantar TNS.

"Wzrost wartości wskaźnika TNS Consumer Index spowodowany jest poprawą nastrojów, jeśli chodzi o sytuację własnego gospodarstwa oraz o ocenę sytuacji ekonomicznej Polski" - czytamy w opracowaniu badania.

Jak wskazał Kantar TNS, w sierpniu wartość wskaźnika TNS Consumer Index oraz wszystkie wskaźniki tworzące TNS Consumer Index znacznie się poprawiły.

Wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju wyniósł w sierpniu 6,2 pkt. "Wartość wskaźnika osiąga rekordową od kilku lat wartość, a co najważniejsze od trzech miesięcy znajduje się po dodatniej stronie skali. W porównaniu do zeszłego miesiąca wartość wskaźnika poprawiła się o 4,4 punktu procentowego" - dodał Kantar TNS.

Jak napisano w informacji, "do poprawy wskaźnika przyczyniło się przede wszystkim coraz bardziej optymistyczne patrzenie w przyszłość, czyli roczna prognoza zmian w sytuacji ekonomicznej - wzrost o 6 punktów". "O 5 punktów wzrosła także ocena zmian w sytuacji ekonomicznej w porównaniu do zeszłego roku. W tym miesiącu Polacy lepiej również postrzegają obecną sytuację w kraju - wzrost o 3 punkty" - podano.

Sierpniowy wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych również się poprawił. Osiągnął wartość 7,9 pkt. "Wartość wskaźnika po raz kolejny jest dodatnia, a ponadto w porównaniu do zeszłego miesiąca odnotowuje się wzrost wartości wskaźnika - o 3,7 punktu procentowego" - wskazali autorzy badania.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 sierpnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1063 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane