Kantar TNS: zdaniem badanych poprawia się sytuacja ekonomiczna kraju

Autor: PAP 14 marca 2017 01:39

W lutym br. badani lepiej niż w styczniu 2017 r. oceniali sytuację ekonomiczną kraju (wzrost o 1,9 pkt. proc.), respondenci ocenili także, że poprawiła się sytuacja finansowa ich gospodarstw domowych - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu Kantar TNS.

Według badania wskaźnik klimatu konsumenckiego wyniósł w lutym -2 pkt. Autorzy raportu podkreślili, że ta wartość "niezmiennie od trzech miesięcy pozostaje ujemna". Jednak w porównaniu do ostatnich pomiarów systematycznie się poprawia. W porównaniu do zeszłego miesiąca odnotowano niewielki wzrost - o 0,7 pkt. proc.

Natomiast wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju osiągnął w lutym wartość -6,2 pkt. proc. i w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrósł o 1,9 pkt. proc.

Zdaniem autorów raportu, do wzrostu wskaźnika przyczyniły się pozytywne nastroje dot. oceny obecnej sytuacji kraju (wzrost o 5 pkt. proc.) oraz oceny zmian sytuacji ekonomicznej Polski w porównaniu do ubiegłego roku (wzrost o 3 pkt. proc.).

Respondenci ocenili także, że sytuacja finansowa gospodarstw domowych poprawiła się - ocena tego wskaźnika wzrosła o 1 punkt procentowy.

Z kolei roczne prognozy zmian sytuacji finansowej gospodarstw domowych są mniej optymistyczne niż miesiąc wcześniej - spadek o 2 punkty procentowe.

Badanie Kantar TNS dot. nastrojów ekonomicznych Polaków przeprowadzane było między 17 a 22 lutego br. i wzięło w nim udział 1050 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. Respondentów zapytano o opinie na temat sytuacji ekonomicznej kraju oraz sytuacji finansowej gospodarstw domowych. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,96

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane