PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Karta Visa Select umożliwia zakupy na raty podczas płatności w terminalu

Autor: dlahandlu.pl 14 października 2015 10:09

Multiaplikacyjna karta Visa Select to przykład połączenia innowacji, technologii i samoobsługi, które przynosi wymierne biznesowe korzyści dla banku. Karta ta umożliwia rozłożenie na raty dowolnego zakupu już podczas płatności w terminalu.

Visa Gold Select to pierwsza karta tego typu na polskim rynku, która została wydana dzięki współpracy First Data, Visa Europe i Euro Banku S.A.

Twórcom Visa Select opracowacowali rozwiązanie, które przyczyni się do zmniejszenia zasobów potrzebnych do obsługi klienta i obniżenia kosztów banków, które zdecydują się wyemitować tę  kartę. Przełomową koncepcją było zautomatyzowanie procesu udzielenia kredytu ratalnego z wykorzystaniem terminala płatniczego i mikroprocesora EMV w karcie kredytowej.

W efekcie, klient już podczas zakupu może zdecydować, że rozłoży go na raty. Co więcej, nie musi kontaktować się ze swoim bankiem. Wszystkie niezbędne informacje przekazuje do banku system agenta rozliczeniowego obsługujący terminal. Proces zaczyna się, kiedy klient wybierze odpowiednią opcję na ekranie terminala. Odpowiada za to specjalna aplikacja zapisana w mikroprocesorze karty Visa Select. Jeżeli klient nie chce skorzystać z kredytu, płaci za zakupy jak co dzień – za transakcję odpowiada podstawowa aplikacja zapisana na karcie.

Kredyt ratalny jest dla banku źródłem przychodów, a znaczące uproszczenie procesu jego udzielania otwiera drogę do zwiększenia liczby klientów korzystających z tego produktu bankowego. Bank wydając najnowocześniejszą kartę kredytową na rynku buduje lub wzmacnia swój wizerunek innowacyjnej instytucji finansowej. Zwiększa także lojalność i satysfakcję klienta, proponując mu wygodny sposób na zrealizowanie wydatków przekraczających jego bieżący budżet i jednocześnie oszczędza jego czas. Posiadacze Visa Select nie muszą wykonać żadnej dodatkowej czynności rozkładając swój zakup na raty w dowolnym sklepie czy punkcie usługowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane