Karuzela kadrowa, czyli kto zastąpił kogo w sieciach handlowych

Autor: dlahandlu.pl 4 lipca 2017 11:49

Karuzela kadrowa, czyli kto zastąpił kogo w sieciach handlowych fot. shutterstock

Drugi kwartał w handlu upłynął pod znakiem dyskusji nad formą zakazu handlu w niedziele, ogólnopolskiego strajku pracowników handlu, informacji o zwolnieniach grupowych w Tesco i debiucie Dino. Na zapleczu tych wydarzeń doszło do kilkunastu transferów personalnych w handlu. Oto te, które udało nam się wychwycić:

W kwietniu pisaliśmy, że spółka Transgourmet Polska prowadząca sieć hal cash&carry Selgros ma nowego członka zarządu. Został nim Mohamed Bouyaala, który był m.in. prezesem w REWE Group w Chorwacji. Do tej pory skład zarządu spółki przedstawiał się następująco: Piotr Kołodziejczak (Członek Zarządu), Piotr Skłodowski (Członek Zarządu) oraz Alexander Orlowski (Prezes Zarządu).

Kolejną informacją miesiąca był nowy prezes Grupy Muszkieterów. Został nim David de Bosschere, który jest właścicielem supermarketu Intermarche w Margny-les-Compiègne we Francji. Ostatnio zmiany personalne w Grupie Muszkieterów miały miejsce pod koniec maja 2016 roku, gdy Patricka Renault'a zastąpił Jérôme Laxalt, jako prezes ITM Polska oraz Jacques Schubert jako prezes spółek SCA PR Polska, MGI Polska oraz Baza Poznańska.

Również spółka Piotr i Paweł Detal dokonała zmian w składzie zarządu i rady nadzorczej. Piotr Woś nie jest już prezesem spółki, został nim Dawid Iwanów. Piotr Woś wszedł do rady nadzorczej spółki. Natomiast Dawid Lik, który był członkiem zarządu został wiceprezesem.

Jednym z ciekawszych transferów personalnych drugiego kwartału był awans Andrzeja Urbańczyka, który został CEO Kaufland Czechy. 46-latek poprzednio pełnił funkcję wiceprezesa w polskiej spółce Kauflandu. Przypomnijmy, że 13 marca do KRS spółki Kaufland Polska Markety wpisano zmianę polegającą na wykreśleniu ze składu zarządu Janusza Sydrego, który pełnił funkcję wiceprezesa. Na stanowisko to został wpisany Marcin Łojewski, który do grudnia 2016 roku był prokurentem w firmie Lidl.

Również w kwietniu podawaliśmy, że firma Dansk Supermarket, która zarządza siecią Netto, mianowała byłego dyrektora generalnego sieci B&Q w Wielkiej Brytanii i Irlandii na nowego dyrektora Netto International. Michael Loeve jest odpowiedzialny za operacje Netto w Danii, Niemczech, Polsce i Szwecji. W tych krajach działa ok. 1300 sklepów z szyldem Netto. Michael Loeve ma spore doświadczenie w handlu detalicznym. Pracował wcześniej na kierowniczych stanowiskach m.in. Coop Denmark oraz w grupie B&Q, która jest częścią koncernu Kingfisher.

 • Kaufi 2017-07-04 14:11:51

  Nie napisaliście, że Sylwia Zmarła objęła stanowisko po Urbanczyku

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,80

 • Min

  2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane