Karuzela kadrowa w sieci Aldik. Czy byli pracownicy sieci Biedronka podniosą sprzedaż?

Autor: dlahandlu.pl 1 sierpnia 2017 11:59

Karuzela kadrowa w sieci Aldik. Czy byli pracownicy sieci Biedronka podniosą sprzedaż? fot. materiały prasowe

Sieć supermarketów Aldik stawia na nowych ludzi i modernizację sklepów. Sieć ma nowego prezesa, a od dwóch miesięcy także nowego dyrektora finansowego, który wcześniej pracował dla Biedronki. Czy nowy zespół zwiększy atrakcyjność oferty i wyniki sprzedaży?

Pod koniec czerwca pisaliśmy, że Tomasz Alot zastąpił Iwonę Stolarską na stanowisku prezesa zarządu spółki. Alot ma bogate doświadczenie w handlu detalicznym. W latach 2013-2015 pracował w Grupie Eurocash, w latach 2010-2013 w Jeronimo Martins. W ostatnich latach był zatrudniony w spółkach Polkomtel i Cyfrowy Polsat. Iwona Stolarska była wcześniej dyrektor finansową sieci Aldik.

Swoje doświadczenie w handlu w Jeronimo Martins zdobywał też nowy CFO Aldik Nova - Stefan Miecznikowski, który jak wynika z portalu LinkedIn od lipca kieruje finansami w lubelskiej spółce. Od października 2004 r. do sierpnia 2016 r. był zatrudniony w Jeronimo Martins.

Oprócz zmian kadrowych sieć postanowiła odświeżyć sklepowy koncept. Kilka miesięcy temu firma zmodernizowała sklep przy ulicy Bursztynowej w Lublinie i wdrożyła w nim nową koncepcję placówek z szyldem Aldik. - Liczymy, że odświeżona kolorystyka, zmiana nawigacji w sklepie a przede wszystkim optymalizacja asortymentu, nowe kategorie produktowe np. produkty BIO, bez laktozy oraz segment produktów ze zdrową żywnością i dedykowane im strefy przyczynią się do wygodniejszych i bardziej komfortowych zakupów - opisywała sieć.
Sieć kładzie w ofercie nacisk na: mięsa z własnego rozbioru, lokalnych dostawców (m.in. jabłka i gruszki pochodzą od lubelskich dostawców), szeroką ofertę produktów gotowych, czytelne oznakowanie towarów wyprodukowanych w Polsce, świeże ryby i ciasta z lubelskich cukierni. 

Firma Aldik Nova powstała w styczniu 1991 roku. Obecnie w jej skład wchodzi około 30 sklepów zlokalizowanych na terenie dwóch województw: lubelskiego (Lublin, Świdnik, Kraśnik, Poniatowa, Opole Lubelskie, Biała Podlaska, Zamość, Krasnystaw, Biłgoraj) oraz mazowieckiego (Warszawa, Pruszków, Radom).

W 2016 r. skonsolidowany obrót spółek wchodzących w skład Maxima Grupė w państwach bałtyckich, w Polsce i Bułgarii, wyniósł 2,693 mld euro bez VAT. Skonsolidowany zysk netto po opodatkowaniu wyniósł 33 mln euro. Obrót "Aldik Nova" w Polsce wzrósł w ubiegłym roku o 6,2 procent, do kwoty 48,2 mln euro (z wyłączeniem VAT). Firma nie podaje zysków w rozbiciu na poszczególne kraje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,26

  • Min

    3,72

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane