PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Karuzela kadrowa: Zmiany w zarządach Tesco i dyskontów

Autor: dlahandlu.pl 11 października 2017 12:51

Karuzela kadrowa: Zmiany w zarządach Tesco i dyskontów fot. shutterstock.com

Trzeci kwartał 2017 roku przyniósł kolejne zmiany w zarządach spółek związanych z rynkiem handlu. Do najważniejszych należą przetasowania wśród kadry zarządzającej siecią Tesco oraz dyskontów: Netto i Aldi.

W drugiej połowie września na rynku pojawiła się informacja, iż do zarządu Tesco Polska dołączyła Lucie Kovacova, która od marca 2017 roku była członkiem rady nadzorczej firmy. Jej miejsce w radzie zajął Kay Majid. Lucie Kovacova od  stycznia 2017 r. była dyrektorem ds. prawnych Tesco na Europę Centralną.

Po tych zmianach zarząd Tesco w Polsce tworzą obecnie: Behan Martin - członek zarządu, dyrektor zarządzający, Patrick O'neill - prezes zarządu, Ross Walker - wiceprezes zarządu, Wojciech Wieroński - wiceprezes zarządu.

To nie wszystkie zmiany w Tesco. Na początku lipca sieć poinformowała, iż  Marek Wądołowski awansował w strukturach grupy i obecnie jest dyrektorem departamentu innowacji i marki własnej. Wcześniej zajmował się m.in. zarządzaniem zapasami i poprawą łańcucha dostaw.

Marek Wądołowski dołączył do Tesco w 1996 roku jako pracownik działu zaopatrzenia świeżej żywności. W 2001 roku awansował na stanowisko kierownika planowania asortymentu oraz był odpowiedzialny za optymalizację wykorzystania miejsca w sklepach. Niedługo potem przeszedł na stanowisko kierownika ds. możliwości handlowych w Europie Środkowej.

W maju 2004 roku został wyznaczony na stanowisko dyrektora handlowego działu tekstyliów, na którym zarządzał działem ubrań w Tesco Polska, a następnie w wyniku przekształceń, które miały miejsce w 2006 roku przeszedł na stanowisko dyrektora ds. marketingu oraz połączonego działu tekstyliów w Pradze.

Po roku pracy na tym stanowisku wrócił do Tesco Polska jako dyrektor biura wsparcia sprzedaży. W ciągu następnych ośmiu lat pracował jako dyrektor handlowy w wielu działach w Polsce m.in. świeżej żywności. W sierpniu 2015 roku został dyrektorem handlowym ds. piwa, wina, wyrobów spirytusowych oraz napojów bezalkoholowych na Europę Środkową.

Z Tesco pożegnał się natomiast Piotr Korek, dyrektor nieruchomości i rozwoju na Europę Centralną, który przez ostatnie 5 lat zarządzał procesami inwestycyjnymi, nieruchomościami i rozwojem sieci w krajach Europy Środkowej. Jak tłumaczył, odejście z Tesco związane było z przekazaniem jego obowiązków na wyższy szczebel w organizacji. On sam otrzymał propozycję kierowania strategicznym rozwojem sieci Tesco w Indiach, jednak nie przyjął propozycji.

 • manager 2017-10-12 09:52:57

  bez sensu artykuł skoro jest kopią 2 artykułow z lipca.

 • @insiderin 2017-10-12 08:40:13

  miał interes ( nie determinację)z własnymi gruntami pod Hit to i budował. Prawda? Analiza lokalizacji dla sklepów Tesco wymagała wiele do życzenia, ale i tak budowano.Prawda? Rozbudował czy doprowadził do złych inwestycji. Prawda?

 • Insiderin 2017-10-11 20:09:13

  To nie jest rzetelna informacja. Zarządzanie nieruchomościami w Europie przekazano do Londynu ze względu, ze Korek odszedł, a nie odwrotnie. Facet miał dość braku szans na dalszy rozwój sieci. Musiał mieć niezłaą determinację po ponad 20 latach w tej branży, faktycznie to on zbudował HIt i Tesco w Polsce. Tyle faktów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane