PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kasy fiskalne z rolką znikną z rynku. Najpierw ze stacji benzynowych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 18 września 2017 13:31

Rząd chce jak najszybciej zabronić sprzedaży kas z rolką papierową. - Są one najtrudniejsze do kontroli przez fiskusa - mówi Wojciech Śliż, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów. Na zakup nowych urządzeń ma przysługiwać ulga - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Od 1 stycznia 2018 r. będzie w Polsce obowiązywać rozporządzenie wprowadzające do obrotu kasy fiskalne online, a tym samym z rynku mają zacząć znikać tradycyjne kasy z rolką papierową. Wojciech Śliż, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zapowiada że 1 stycznia 2019 r. pierwsza grupa przedsiębiorców będzie już zmuszona do wprowadzenia zmian. Do końca 2022 r. będzie możliwa sprzedaż kas z zapisem elektronicznym.

Ministerstwo w większości przypadków zamierza respektować prawa użytkowników kas i ich producentów, a więc tzw. okresy użytkowania kas i okresy dopuszczania ich do sprzedaży. Będą jednak branże, w których zmiany zostaną narzucone szybciej. Wojciech Śliż nazywa je "najbardziej narażonymi na nieprawidłowości związane z ewidencjonowaniem". Mowa o stacjach benzynowych oraz firmach zajmujących się usługami motoryzacyjnymi. W nich nowe przepisy będą obowiązywać od początku 2019 r. Od lipca 2019 r. zmiany obejmą gastronomię i budowlankę, a od stycznia 2020 firmy świadczące usługi kosmetyczne i fryzjerskie czy branżę fitness.

Państwo ma wziąć na siebie część kosztów wymiany sprzętu. - Ulga na zakup kasy wzrośnie z 700 do 1000 zł. Będą mogli z niej mogli skorzystać – tak jak obecnie – podatnicy, którzy rozpoczynają działalność (zakup pierwszej kasy) oraz przedstawiciele branż, którzy będą musieli wymienić urządzenia na działające w systemie online - tłumaczy w wywiadzie Śliż.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Realiata 2017-09-20 14:14:51

  Ciekawe jak to ma znieść nieprawidłowości w motoryzacji. Jak nie dawali paragonu nie zrobią też e-paragonu. Likwidacja gotówki jedynie by mogła pomóc.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane