Katharsis Development: handel musi być szyty na miarę

Property News 31 maja 2017 12:16

- Ciekawą tendencją na dzisiejszym rynku handlowym jest personalizacja. Polega na dostosowaniu produktów i usług do potrzeb lokalnej społeczności. W pewnym sensie oferta jest szyta na miarę – twierdzi Rafał Trusiewicz, prezes zarządu Katharsis Development.

Zdaniem Rafała Trusiewicza, dzisiaj nie można zaoferować konsumentowi byle czego. - Musi to być produkt naprawdę dobrej jakości. Wiedzą o tym najemcy centrów handlowych i powierzchni handlowych w retail parkach – podkreśla prezes Katharsis Development.

- Są to produkty i usługi dostosowane do potrzeb lokalnych społeczności, czyli tak naprawdę szyte na miarę. Dzięki temu odróżniają się od masy produktów na rynku. Tendencję personalizacji w handlu dostrzegamy choćby w kampaniach reklamowych dużych sieci spożywczych, które w ten sposób próbują się odróżnić od konkurencji – dodaje Rafał Trusiewicz.

Prezes zwraca też uwagę na inny trend sektora nieruchomości komercyjnych.

- Rynek pędzi, a więc wszystkie inwestycje w nieruchomości są atrakcyjne. Widzimy ogromną dynamikę wzrostu rynku biurowego. Dobre projekty i lokalizacje sprzedają się jak świeże bułeczki. Trzeba jednak już dziś zastanowić się nad tym, co będzie za trzy lata, gdy sektor mocno się nasyci – twierdzi Rafał Trusiewicz, prezes zarządu Katharsis Development.

Jednocześnie w kontekście Brexitu należy się spodziewać dalszych wzrostów. – Polska jednak nie będzie stuprocentowym beneficjentem tego wydarzenia. Nie zapominajmy o krajach Beneluxu i Niemcach, którzy bardzo aktywnie szukają możliwości skorzystania z tej sytuacji. My powinniśmy rozwijać w takich miastach jak Łódź sektor back office, który jest naszą mocną stroną - zaznacza Rafał Trusiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane