Kaufland domaga się odszkodowania od łapówkodawców

Autor: Gazeta Wrocławska 9 września 2013 12:27

Kaufland domaga się odszkodowania od łapówkodawców

Dwaj przedsiębiorcy z branży spożywczej staną przed sądem za wręczanie łapówek menedżerowi z Kauflandu. To pierwsze sprawy z wielkiego śledztwa dotyczącego korupcji w sieciach handlowych, które skończyły się aktami oskarżenia. Sieć handlowa - z centralą we Wrocławiu - domaga się odszkodowania od obydwu domniemanych łapówkodawców. Kaufland przekonuje, że gdyby nie korupcja, towary w jego sklepach byłyby tańsze - pisze "Gazeta Wrocławska".

Leon W., jak twierdzi prokuratura, od 2004 do 2008 roku dał 52 tysiące złotych menedżerowi Kauflandu, odpowiedzialnemu za kupowanie wód i napojów. I właśnie dzięki tym łapówkom to wody mineralne i napoje, dostarczane przez firmę Leona W., trafiały na półki. Pomijano oferty innych, konkurencyjnych dostawców. Zdaniem prokuratury, doszło do tzw. korupcji w biznesie oraz do nieuczciwej konkurencji.

Drugi z oskarżonych, Artur B., działać miał od 2008 do 2009 roku i w tym czasie przekazać 45 tysięcy złotych w formie łapówek. W zamian za to na półki Kauflandu trafiły wina dostarczane przez jego firmę. Co ciekawe, obydwaj oskarżeni przyznali się do winy.

Tymczasem dodatkowego punktu do wyroków zażądał Kaufland. Ma to być właśnie orzeczenie przez sąd obowiązku naprawienia "szkody", czyli wpłacenia do kasy firmy takiej samej kwoty, jaką obydwaj przedsiębiorcy wręczyć mieli w formie łapówek pracownikowi koncernu. Dla Kauflandu to szkoda, bo sieć jest przekonana, że łapówki wliczono w ceny towarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b.prac 2013-09-09 15:31:16

  Znam sieć co takie praktyki kryje!!!

 • b.prac 2013-09-09 15:29:57

  Oczywiście Wszyscy kupcy, kierownicy,menedżerowie biorą bo im dostawcy dają Dostawcy mają ustalone ule "siana" dla kupca uzaleznioną od obrotu to oni dają ale i Tamci wołąją bo jak nie da ten da jnny. Tak robią wszystkie centrale i jch pracownicy na marketach zwłaszcza sieci np s................

 • poszkodowany 2013-09-09 14:16:53

  kaufland nie jest lepszy i sami centralnie kończą dostawców

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,18

 • Śr

  4,73

 • Min

  3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane