Kaufland obniża ceny w aglomeracji warszawskiej

www.portalspozywczy.pl 19 kwietnia 2013 18:07

Sieć Kaufland mocno obniżyła ceny w sklepach zlokalizowanych przy ul. Birżańskiej 1, ul. Korkowej 165 A w Warszawie, a także w placówce przy ul. Powstańców 7 w podwarszawskich Ząbkach. Operator ruszył z kampanią na najbardziej konkurencyjnych lokalnych rynkach, gdzie musi walczyć o klientów z takim sieciami jak Tesco, czy Biedronka.

W połowie marca Kaufland ostro zredukował ceny na ok. 3-4 tys. towarów, w trzech wymienionych placówkach. - W ciągu ostatnich miesięcy w Warszawie i okolicach bardzo mocno spadły ceny. Ta akcja ma na celu dostosowanie ich do poziomu na lokalnych rynkach, na których działamy - wyjaśnia Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy firmy Kaufland Polska Markety.
Akcja ma także podkreślić konkurencyjność cenową sklepów Kauflandu. Ceny niektórych produktów zostały obniżone nawet o 30 proc. - Chcemy pokazać, że oferujemy naszym klientom „ceny dyskontowe" - mówi Jarosław Kaduczak.
Dodaje jednocześnie, że Kaufland dotychczas przeprowadziła tak duże, lokalne akcje jedynie w przypadku 1-2 sklepów na terenie kraju.
Jak można się domyślać kampania ma także związek z ostrą konkurencją, z którą musi się zmagać Kaufland na lokalnych rynkach. W przypadku ul. Birżańskiej niemiecki operator musi konkurować o klienta z hipermarketem Tesco (przy ul. Stalowej), zaś w podwarszawskich Ząbkach z Biedronką oraz kilkoma mniejszymi operatorami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,94

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane