Kaufland odpiera zarzuty związkowców

Autor: portalspozywczy.pl 11 listopada 2010 18:07

Władze sieci Kaufland odpowiedziały na postulaty i żądania zakładowej "Solidarności". Stwierdziły, że „wynagrodzenia w spółce Kaufland są znacząco wyższe od płacy minimalnej", a w br. miały miejsce już dwie podwyżki płac, w planach są kolejne" - podaje potalspozywczy.pl.

W dodatku - piszą dokumencie władze sieci - „z okazji Świąt tak jak co roku pracownicy Kauflandu otrzymają bony towarowe, a w tym roku dodatkowo prezenty świąteczne" -

Przedstawiciele sieci odnieśli się także do kwestii zawierania przez firmę z pracownikami umów na czas określony. Informując, że ta sprawa „umów jest regulowana przez aktualne przepisy".

Przedstawiciele Kauflandu podkreślili, że „zajmowali się na bieżąco wszystkim zgłaszanymi przez związkowców kwestiami związanymi z bezpieczeństwem pracy i zadeklarowali jednocześnie, że będą interweniować w każdym kolejnym zgłoszonym przypadku".

Jednocześnie zaapelowali, aby w związku ze zbliżającymi się świętami spotkanie władz sieci Kaufland i związkowców odbyło na początku stycznia 2011 r.

Czytaj więcej w artykule Kaufland odpowiada związkowcom: Wynagrodzenia w naszej sieci są znacząco wyższe od płacy minimalnej

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane