Kaufland odpowiada na zarzuty posłanki Pawłowicz

www.portalspozywczy.pl 23 września 2016 17:01

Kilka dni temu w mediach ukazała się informacja, że posłanka Krystyna Pawłowicz oskarża sieć Kaufland o to, że sieć wprowadza w błąd polskich konsumentów hasłem "Odkryj i rozkoszuj się naszymi rodzimymi produktami”. Kaufland odpowiada na oskarżenia posłanki podając, że oferta sieci zawiera 6000 polskich produktów, a sieć współpracuje z 1200 polskimi dostawcami.

Posłanka Krystyna Pawłowicz  napisała na Facebooku: Sieć niemieckich sklepów "Kaufland" w Polsce wprowadza w błąd polskich konsumentów, zachęcając ich do zakupów u siebie hasłem: "Odkryj i rozkoszuj się naszymi rodzimymi produktami jak również przepisami odwołującymi się do tradycji polskiej kuchni". Pawłowicz dziwi się, że sieć reklamuje się słowami "naszymi rodzimymi". Według niej te produkty są niemieckie, ponieważ sieć jest niemiecka. Pawłowicz napisała, że powiadomiła o tym Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sieć Kaufland wydała oświadczenie w tej sprawie. 

„Dokonując wyboru asortymentu, spółka Kaufland kieruje się przede wszystkim potrzebami swoich Klientów, którzy chętnie sięgają po produkty polskie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, oferta sklepów Kaufland zawiera aktualnie ponad 6000 polskich artykułów. Tak bogata w lokalne produkty oferta handlowa możliwa jest dzięki współpracy z ponad 1200 polskimi dostawcami, producentami i rolnikami,  którzy na bieżąco zaopatrują nasze sklepy. W ten sposób udaje nam się nie tylko spełniać oczekiwania Klientów, ale i wspierać krajowych, jak i lokalnych przedsiębiorców” – czytamy w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • oli 2016-09-26 19:50:13

  Gdyby Kaufland nie musiał - to ani jednego polskiego produktu by nie sprzedawał. Czy wyobrażacie sobie, aby w sklepie były same niemieckie, a w innym sklepie np. same francuskie produkty? Ja nie. I podejrzewam, że wówczas obroty spadłyby im o 50-67%. Pamiętacie Lider Preisa? Dlatego niech nie cwaniakują, bo w Polsce MUSZĄ sprzedawać polskie produkty.

 • Jaś 2016-09-26 17:47:10

  Tak sprzedają polskie produkty,ale nie tylko.

  Ale wyposażenie marketów mają niemieckie.

 • Tomaszydło 2016-09-26 15:27:25

  A Pawłowicz to wyjątkowy umysłowy pustostan

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,84

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane