Kaufland otworzy w Polsce ponad 200 sklepów

Autor: portalspozywczy.pl 28 września 2010 18:22

Kaufland otworzy w Polsce ponad 200 sklepów

Niemiecki operator uruchomił w Łodzi swoją kolejną placówkę, jest to już 136 market tej sieci w Polsce. Oznacza to, że firma jest coraz bliżej zrealizowania założeń swojej długookresowej strategii inwestycyjnej według, która zakładała otwarcie na naszym rynku ok. 200 placówek Kauflandu.

Jak dowiedział się portalspozywczy.pl obecnie wiadomo już, że sieć uruchomi w Polsce więcej sklepów niż pierwotnie planowano.
- Założenia naszej pierwotnej strategii są nadal aktualne. Jeżeli jednak będą odpowiednie lokalizacje i możliwości rozwoju, to będziemy chcieli otworzyć w Polsce więcej niż zaplanowane wcześniej 200 sklepów - mówi Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy Kaufland Polska.

Od 2001 r. sieć otworzyła w Polsce 136 sklepów i jak zapewnia przedstawiciel sieci w kolejnych latach operator systematycznie będzie zwiększał liczbę swoich placówek w naszym kraju. - Chcielibyśmy utrzymać dotychczasowe, zrównoważone tempo rozwoju i otwierać 10-15 sklepów rocznie. Oczywiście wszystko zależy od procedur związanych z pozwoleniami na realizację inwestycji, które jak wiadomo trwają w Polsce bardzo długo - wyjaśnia Jarosław Kaduczak.

Można się jednak spodziewać, że ekspansja cieci Kaufland w Polsce może dodatkowo przyspieszyć. Jak pod koniec sierpnia napisał serwis portalspozywczy.pl właściciel sieci Kaufland i Lidl, koncern Schwarz Group stara się w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) o kredyt inwestycyjny na kwotę ok. 200 mln euro. Pozyskane fundusze mają zostać przeznaczane na rozwój i ekspansję sieci Kaufland i Lidl w Polsce, Bułgarii i Rumunii. Co istotne pozyskane fundusze mają posłużyć do przyspieszenia rozwoju sieci sklepów Lidl i Kaufland w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich.

W przypadku Polski powierzchnia obiektów Kauflanda waha się od 1,8 do 4 tys. mkw., placówki powstają przede wszystkim w średniej wielkości miastach. Od pewnego czasu operator ruszył także z inwestycjami w największych miastach kraju, m.in. w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,28

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane