PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kaufland ukarany przez Inspekcję Handlową

Autor: www.dlahandlu.pl 23 sierpnia 2012 11:37

Zachodniopomorska Inspekcja Handlowa ukarała firmę Kaufland z uwagi na to, że oznakowanie produktu " Łosoś w sosie greckim" (producentem jest King Oscar) wprowadza konsumenta w błąd, co do charakterystyki środka spożywczego co do rzeczywistego składu produktu.

Inspekcję przeprowadzono w markecie Kaufland w Szczecinie przy ul. Struga 29.

W wyniku badań przeprowadzonych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie stwierdzono, że uzyskany wynik świadczy, że w dostarczonej do badań próbce obecne jest DNA ryb łososiowatych, w tym wskazanego przez producenta gatunku Oncorhynchus keta, natomiast nieobecne jest DNA łososia, a w składzie podano „ryba - łosoś".

Zgodnie z przyjętą systematyką ryb nazwa „łosoś" odnosi się do ryby łososia z gatunku Salmo salar. Wskazuje na to również słownikowe określenie łososia, które odnosi się do łososia nazywanego atlantyckim, szlachetnym, pospolitym, europejskim (Salmo salar) z rodziny łososiowatych (Salmonidae). W badanej próbce produktu stwierdzono DNA ryb łososiowatych, w tym wskazanego przez producenta w oświadczeniu gatunku Oncorhynchus keta. Natomiast nie stwierdzono DNA łososia (Salmo salar). Powyższe sugerować może tylko, że do produkcji użyto ryby z rodziny łososiowatych. Brak precyzyjnego określenia składnika ryby, niezgodnego z przyjętą systematyką ryb wprowadzić może konsumenta w błąd, co do rzeczywistego składu produktu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane