Kaufland uruchamia w Polsce jeden z najnowocześniejszych magazynów w Europie

Autor: dlahandlu.pl 13 marca 2018 12:20

Kaufland uruchamia w Polsce jeden z najnowocześniejszych magazynów w Europie Automatyczny magazyn drobnicowy Kaufland, fot. Kaufland Polska

Kaufland rozbudowuje Centrum Dystrybucyjne w Woli Krzysztoporskiej i uruchamia automatyczny magazyn drobnicowy, który zwiększy możliwości operacyjne centralnego magazynu sieci Kaufland. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Nowy magazyn ma 9,2 tys. mkw. Znajduje się w nim 128 tys. specjalnych pojemników do składowania towaru. Wyposażony jest w sześć stanowisk kompletacyjnych, na których przygotowywane są zamówienia mające opuścić magazyn. Proces kompletacji na każdym stanowisku pracy przebiega w tempie 500-600 opakowań na godzinę. Oznacza to, że dzienne możliwości automatycznego magazynu drobnicowego to nawet 75 tys. opakowań. Efektem takiej automatyzacji jest trzykrotny wzrost wydajności. Nowy system znacznie przyspiesza więc wewnętrzny przepływ towaru w magazynie.

– Nasza inwestycja w automatyczny magazyn drobnicowy to odpowiedź na wymagania stawiane przez rynek. Zastosowane przez nas rozwiązania pomagają pracownikom w procesie produkcji, znacznie zwiększając ich efektywność. Co ważne, stacjonarne stanowiska pracy w naszym nowym magazynie zostały zaprojektowane w oparciu o najnowsze rozwiązania z zakresu ergonomii – mówi Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Kaufland w Woli Krzysztoporskiej. Automatyzacja procesów to naturalny etap w rozwoju logistyki. – Chcemy pozostać wiodącym graczem na rynku, dlatego sukcesywnie inwestujemy w nowoczesne technologie – dodaje.

W automatycznym magazynie drobnicowym Kaufland zatrudnia 60 osób. W całym Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej, na terenie którego znajduje się nowy magazyn, pracuje 612 pracowników. Magazyn w Woli Krzysztoporskiej to jedno z trzech centrów dystrybucyjnych sieci Kaufland w Polsce.

 W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich ponad 200.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jedrek_LCD 2018-03-19 08:21:55

  Czyli praktycznie jest możliwość automatycznej obsługi zamówień z przyszłego sklepu internetowego. Nawet w niedziele. Tylko jak dostanę zamieniony produkt czy przeterminowany to nawet nie będzie kogo opier...niczyć :D

  Cwane to wszystko się robi, autonomiczne pojazdy, automatyczne fabryki-np kart graficznych u Asusa, automatyczne sklepy... tylko w takim razie, jak miejsc pracy będzie coraz mniej gdzie zarobić na to wszystko? Chyba przyjdzie górnikiem zostać na stare lata i kopać kopać... ewaluty :D:D:D

 • hehehehehheheheheheeheheh 2018-03-13 20:46:57

  Pewnie a gdzie ma uruchomić u siebie w Niemczech ?? Przecież Polacy im dają więcej kasy to jak :0))

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  2,97

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane