Kaufland: W ciągu dwóch lat minimalna pensja wzrosła o 700 zł brutto

Autor: dlahandlu.pl 23 października 2017 09:42

Kaufland: W ciągu dwóch lat minimalna pensja wzrosła o 700 zł brutto Fot. za Kaufland.pl

Rynek pracy w Polsce jest obecnie wymagający dla pracodawców, a stały rozwój sieci Kaufland wiąże się z rekrutacją nowych pracowników. Obecnie prowadzimy 185 procesów rekrutacyjnych na stanowiska różnego szczebla. Znaczna część rekrutacji związana jest z nowo otwieranymi marketami oraz z rozbudową naszych centrów logistycznych. Poszukujemy także pracowników do naszej centrali we Wrocławiu - poinformowało naszą redakcję biuro prasowe Kaufland Polska Markety.

- Z uwagi na to, że chcemy być jak najlepszym pracodawcą, na bieżąco analizujemy rynek i staramy się oferować jak najlepsze warunki pracy. Wszyscy pracownicy firmy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Kaufland oferuje pierwszą umowę na czas określony (na okres do 7 miesięcy), druga natomiast jest już na czas nieokreślony. Nowo zatrudnieni pracownicy po przejściu na umowę na czas nieokreślony automatycznie otrzymują podwyżkę. Kaufland, poza jednym z najwyższych wynagrodzeń wśród sieci handlowych, oferuje także liczne świadczenia dodatkowe. Pracownicy objęci są pakietem prywatnej opieki zdrowotnej, który w całości lub częściowo finansowany jest przez pracodawcę. Mogą także korzystać z programu Multisport. Dodatkowo firma oferuje możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie. Pracownicy sieci mogą także liczyć na bony z okazji Wielkanocy i Świąt Bożego Narodzenia oraz dofinansowanie do wypoczynku - informuje sieć Kaufland. 

Detalista podkreśla, że stawia na rozwój pracowników, dlatego aż 95 proc. awansów w firmie to awanse wewnętrzne. - Rekrutację na wolne stanowiska prowadzimy w pierwszej kolejności wśród pracowników firmy. Inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji personelu, co roku przeznaczając prawie 11 mln zł na szkolenia.
Obcokrajowcy stanowią obecnie 0,5 proc. pracowników naszej firmy. Większość z nich pracuje w centrach logistycznych - wyjaśnia Kaufland.

Sieć działania rekrutacyjne dostosowujemy do rodzaju stanowiska oraz obszaru działania. - Oferty pracy publikujemy na naszej stronie internetowej oraz na portalach rekrutacyjnych, wykorzystujemy także portale społecznościowe – Linkedin i Goldenline. Nasze oferty promujemy dodatkowo podczas ogólnopolskich i lokalnych targów pracy. Do celów rekrutacyjnych wykorzystujemy także nośniki reklamy zewnętrznej (np. billboardy) oraz ogłoszenia w prasie i radiu - podało biuro prasowe sieci.

W 2015 roku wysokość wynagrodzeń na stanowisku kasjer-sprzedawca kształtowała się na poziomie 1900 – 2400 zł brutto, w 2016 roku – 2300 – 2500 zł brutto. Wprowadzone 1 marca br. podwyżki gwarantują obecnie zarobki na poziomie 2600 – 3400 zł brutto, w zależności od miasta.
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane