Kaufland zainteresowany przejęciem sieci supermarketów

www.portalspozywczy.pl 24 lutego 2015 14:26

Kaufland wyraził zainteresowanie przejęciem sklepów sieci Kaiser Tengelmann. Najbliżej przejęcia placówek jest obecnie Edeka, jednak Urząd Antymonopolowy wyraził wątpliwości co do transakcji.

Niemiecki Urząd Antymonopolowy wydał opinię, zgodnie z którą ewentualne przejęcie sklepów Kaiser Tengelmann przez Edeka może zaburzyć konkurencję rynkową. Z tego powodu przejęcie całości sieci przez Edeke będzie niemożliwe.

Edeka planowała przejęcie około 451 placówek sieci, w których jest zatrudnionych 16 tys. pracowników. Wiele wskazuje, że ostatecznie transakcja nie będzie mogła dojść do skutku. W opinii Urzędu Antymonopolowego szczególne zagrożenie dla konkurencji mogłoby wystąpić na lokalnych rynkach w Berlinie, Monachium oraz miastach Nadrenii-Północnej Westfalii.

W związku z nieoczekiwanymi problemami przy przejęciu Kaiser Tengelmann zainteresowanie poszczególnymi sklepami sieci wyraził Kaufland, który wchodzi w skład Grupy Schwarz.

Obecnie trudno przewidywać w jaki sposób rozwinie się sytuacja. Edeka i Kaiser Tengelmann mają czas do 26 lutego na odwołanie od opinii Urzędu Antymonopolowego.

Kaiser Tengelmann to niemiecka sieć supermarketów należąca do gupry Tengelmann. Na terenie Niemiec posiada ponad 550 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,25

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane