PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kaufland zamierza przyspieszyć z otwarciami

Autor: portalspozywczy.pl 15 marca 2012 17:13

Kaufland zamierza przyspieszyć z otwarciami

W 2011 r. sieć Kaufland otworzyła w Polsce jedynie siedem sklepów, gdy plany zakładały uruchomienie 10-15 placówek rocznie. W 2012 r. niemiecki operator przyspiesza i może uruchomić więcej sklepów niż zakłada strategia firmy.

- Co roku chcemy otwierać w Polsce 10-15 placówek. Splot różnych okoliczności sprawił, że cztery sklepy, których otwarcie było planowane na koniec ubiegłego roku, zostały otwarte w styczniu i lutym tego roku. Chcemy zrealizować też zaplanowane wcześniej inwestycje - mówi Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy Kaufland Polska.

Pytany czy jest szansa na otwarcie w br. 20 placówek stwierdził: - Nie chciałbym podawać konkretnej liczby otwarć. Będziemy to wiedzieć dopiero po zamknięciu roku.

Przedstawiciel sieci Kaufland tłumaczy ubiegłoroczne opóźnienia kilkoma czynnikami. - Czasem zdarza się, że z powodu opóźnień w budowie (choćby z uwagi na pogodę), czy konieczności uzyskania wszelkich niezbędnych zezwoleń, otwarcie się opóźnia. Ponadto, z uwagi na fakt, że oferujemy bardzo wiele artykułów świeżych, decydujemy się na zatowarowanie sklepu dopiero wtedy, gdy możemy ustalić konkretną datę otwarcia - wyjaśnia Jarosław Kaduczak.

Według założeń długookresowej strategii inwestycyjnej, Kaufland chciał docelowo otworzyć naszym rynku ok. 200 placówek. Obecnie sieć ma już ponad 150 sklepów i wydaje się, że jej ambicje są dużo większe.

Według przedstawicieli branży deweloperskiej, którzy realizują projekty dla sieci Kaufland na polskim rynku może pojawić się dwa razy więcej placówek sieci niż wcześniej zakładano. - Według naszych szacunków Kaufland może otworzyć w Polsce ponad 400 sklepów o powierzchni do 2,5 tys. mkw. - mówi nieoficjalnie szef firmy deweloperskiej ze Śląska, która współpracuje z niemieckim operatorem.

Od 2001 r. sieć otworzyła w Polsce 154 sklepy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane