PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kawiarnie Starbucks ruszą wkrótce w Szczecinie i Gdańsku

Autor: portalspozywczy.pl 17 stycznia 2011 20:15

Nowe kawiarnie Starbucks powstaną w najbliższym czasie w Szczecinie i Gdańsku. Planowane jest też otwarcie lokalu w CH Promenada w Warszawie. AmRest, operator sieci, zapewnia, że ma fundusze na inwestycje.

Kawiarnia w Szczecinie ma zostać otwarta w ciągu najbliższych tygodni. Zlokalizowana będzie w nowo budowanym budynku restauracyjnym, w którym od kilkunastu dni działa już restauracja Burger King wraz z okienkiem dla kierowców. Obiekt powstaje w sąsiedztwie Galerii Gryf, przy ul. Wiosennej 35. Informacja o budowie pojawiła się na oficjalnej stronie Federacyjnego Biura Architektonicznego odpowiedzialnego za projekt budynku.

AmRest planuje kolejne otwarcia kawiarni Starbucks w północnej Polsce. W I kwartale 2011 r. ruszy lokal w CH Manhattan w Gdańsku-Wrzeszczu. Na jednym z lokali w galerii pojawił się już banner z informacją o otwarciu kawiarni.

Przypomnijmy, w planach jest także powiększenie portfolio sieci w Warszawie, gdzie działa obecnie pięć kawiarni Starbucks. ECC Property Management, zarządca centrum handlowego Promenada w Warszawie, podpisał niedawno umowę z AmRest Coffee, operatorem sieci. Otwarcie lokalu o powierzchni ok. 100 mkw. planowane jest na wiosnę br. Będzie to pierwsza na mapie warszawskich centrów handlowych kawiarnia sieci.

AmRest, zgodnie ze swoją polityką, nie ujawnia danych inwestycyjnych dla poszczególnych rynków. Przedstawiciele spółki deklarują, że nowe kawiarnie będą otwierane krok po kroku. W 2011 roku AmRest planuje otworzyć 100 lokali (będą to głównie restauracje KFC i Burger King oraz kawiarnie Starbucks). Pieniądze na inwestycje pochodzą z emisji akcji dla Warburg Pincus (307,2 mln zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane