Kedros Group bez przychodów w III kwartale. Sklepy Dayli zamknięte

Autor: dlahandlu.pl 15 listopada 2017 10:12

Kerdos Group podała wyniki finansowe. W okresie od stycznia do końca września br. wyniosły one ponad milion zł. Strata netto spółki w tym czasie ukształtowała się na poziomie 3,6 mln zł. Rok temu przychody spółki wynosiły 10,7 mln zl, a strata netto - 26 mln zł.

W okresie sprawozdawczym zaprzestano działalności operacyjnej w spółce Dayli Polska sp. z o.o. i oddalono jej wniosek o ogłoszenie upadłości. Spółka nie posiada organów uprawnionych do reprezentacji, i oczekuje na rozpatrzenie wniosku o wyznaczenie kuratora. Brak jest dostępu do dokumentacji spółki. Udziały posiadane w spółce zostały objęte odpisem aktualizacyjnym na dzień 31.12.2017 r. Natomiast jednostka zależna Dayli Polska sp. z o.o. – eMarket Sp. z o.o. – jest w trakcie
postępowania upadłościowego. Ze względu na utratę kontroli dane finansowe tej spółki nie podlegają konsolidacji.
Spółki Kerdos Group S.A., Mega Trade Dystrybucja Sp. z o.o. oraz DC Service GmbH nie prowadzą bieżącej działalności operacyjnej. Meng Drogerie + S.A. znajduje się obecnie w likwidacji.

W III kwartale 2017 roku przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 0 zł. Głównym powodem jest zamknięcie sklepów Dayli Polska Sp. z o. o. i brak przychodów z tytułu sprzedaży drogeryjnej.
EBIT za III kwartał wyniósł (157) tys. zł. Po uwzględnieniu kosztów finansowych wynik netto za okres podany wyżej wyniósł (162) tys. zł, natomiast wskaźnik EBITDA w (2 480) tys. zł.
Wyżej wymieniona strata bieżącego kwartału była znacznie niższa względem III kwartału 2016 roku. Należy przy tym zwrócić uwagę, iż istotna część kosztów w okresie sprawozdawczym stanowi koszty samej upadłości i nie jest związana bezpośrednio z podstawową działalnością operacyjną. W okresie sprawozdawczym również została zawiązana rezerwa na koszty upadłości w wysokości 100 tys. zł - podała spółka w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane