KER: Facebookowa reklama Cydru Lubelskiego promuje alkohol

Autor: wirtualnemedia.pl 3 stycznia 2017 10:17

KER: Facebookowa reklama Cydru Lubelskiego promuje alkohol Fot. Ambra

Komisja Etyki Reklamy uznała, że reklama Cydru Lubelskiego Miodowego, produkowanego przez firmę Ambra, umieszczona w mediach społecznościowych narusza Kodeks Etyki Reklamy, ponieważ promuje alkohol – podaje serwis wirtualnemedia.pl.

Komisja Etyki Reklamy zajmowała się skargą na reklamę internetową Cydru Lubelskiego Miodowego, produkowanego przez firmę Ambra. Reklama ta umieszczona była na facebookowym fanpage’u marki - prezentowała Cydr Lubelski Miodowy i hasło „Miodzio wynik”. Skarżąca ją zwróciła uwagę, że poprzez sformułowanie "Z Cydr Lubelski na pewno się uda" i pokazanie butelki cydru jako zawodnika na bieżni reklama ta sugeruje, że dzięki piciu alkoholu osiąga się lepsze wyniki sportowe. - O ile mi wiadomo, ustawa antyalkoholowa zabrania łączenia napojów alkoholowych ze sprawnością fizyczną czy wywoływania skojarzeń z sukcesem zawodowym - napisano w skardze.

Przedstawiciele firmy Ambra wyjaśnili, że umieszczony na fanpage’u marki post był inspirowany kibicowaniem polskim sportowcom podczas zmagań na igrzyskach olimpijskich i nawiązywał do kibicowania, a nie uprawiania sportu. KER zwróciła jednak uwagę, że w zaskarżonej reklamie przedstawiono znak towarowy, kształt graficzny i opakowanie, które są tożsame z oznaczeniem napoju alkoholowego i dlatego narusza ona Kodeks Etyki Reklamy.

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane