KER: Reklama rajstop Ballerina nieetyczna

Autor: wirtualnemedia.pl 1 grudnia 2014 12:22

Reklamy rajstop Ballerina wykorzystujące wizerunek kilkuletnich dziewczynek są niezgodny z normami obyczajowymi, ponieważ dzieci przedstawione są jak dorośli i nadane zostały im cechy seksualne - orzekła Komisja Etyki Reklamy działająca przy Radzie Reklamy.

Autorzy skarg na internetowe reklamy rajstop dziecięcych El Baby firmy Ballerina, zwrócili uwagę, że pokazują one dziewczynki w wieku 7-8 lat, które są ubrane w promowane rajstopy. Są przy tym wystylizowane na wampa - przybierają wyzywające pozy ciała, mają przesadny makijaż, ubrane są niestosownie do wieku.

 

 

Przedstawiciele firmy Ballerina w pisemnej odpowiedzi na złożone skargi tłumaczyli m.in., że kolekcja tych rajstop jak i sesja zdjęciowa miały mieć charakter rockowy. - Uważamy że zarzut „seksualizacji dzieci" jest dla nas szokujący - napisali.

Zwrócili ponadto uwagę, że kolekcja El Baby istnieje na rynku 5 lat i nigdy wcześniej nikt nie sugerował takiego radykalnego i drastycznego odbioru tych fotografii. - Obecnie nie posiadamy już na stanie żadnych opakowań z tejże kolekcji, nie jest ona już w produkcji od 3 lat, jesteśmy zaskoczeni i z dużą przykrością odbieramy zaistniałą sytuacje. Jednakże jeśli te zdjęcia uraziły choćby jedną kobietę czy mamę, jest nam z tego powodu bardzo przykro i z góry przepraszamy - zaznaczyli.

 

Komisja Etyki Reklamy uznała jednak, że reklama narusza normy Kodeksu Etyki Reklamy. Stwierdzono, że wykorzystuje wizerunek dzieci w sposób niezgodny z normami obyczajowymi, a dzieci przedstawione są jak dorośli i nadane zostały im cechy seksualne. Komisja wzięła pod uwagę, że reklama nie jest bezpośrednio skierowana do dzieci, ale ze względu na jej formę oraz miejsce i sposób prezentowania, dzieci i młodzież mogą być jej odbiorcami. Dlatego zespół orzekający uznał, że przedmiotowa reklama może zagrażać fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu dalszemu rozwojowi dzieci lub młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane