KER: Spot Tigera z żółwiami nie zagraża młodzieży

Autor: wirtualnemedia.pl 20 października 2017 11:31

Jak podają Wirtualnemedia.pl, telewizyjny spot napoju energetycznego Tiger pod hasłem „Mocniej, szybciej, celniej, trzeźwiej”, emitowana wiosną br. nie zagraża rozwojowi dzieci i młodzieży - stwierdziła Komisja Etyki Reklamy.

Skarżący reklamę zwrócił uwagę m.in. na pokazaną w tej reklamie parę żółwi przedstawionych w pozycji budzącej skojarzenia stosunku seksualnego oraz dwusekundowe ujęcie damskich półnagich pośladków w dwuznacznym tańcu/pozycji/ruchu. „Zakładam że reklama nie jest kierowana do dzieci, natomiast mając na uwadze art.32 KER oraz wcześniejszy jej opis chcę zwrócić uwagę na to że jest emitowana w trakcie przerwy reklamowej programu „Masterchef Junior”. Zarówno bohaterowie programu jak i duża część odbiorców to dzieci w wieku od lat 8. Reklama nie uwzględnia stopnia rozwoju dzieci oraz zagraża ich dalszemu psychicznemu oraz moralnemu rozwojowi (art.25). Proszę o interwencję" – napisano w skardze.

KER nie dopatrzyła się w zaskarżonym spocie Tigera naruszenia Kodeksu Etyki Reklamy. Uznała, że nie zawiera on treści, które mogą zagrażać fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu dalszemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej na www.wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane