PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kerdos Group z umorzeniem postępowania w sprawie ogłoszenia upadłości spółki

Autor: portalspozywczy.pl 29 grudnia 2015 17:55

Zarząd Kerdos Group poinformował, że w dniu 29 grudnia 2015 roku otrzymał odpis postanowienia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych z dnia 21 grudnia 2015 roku o umorzeniu postępowania w sprawie z wniosku Emitenta o ogłoszenie upadłości spółki obejmującej likwidację majątku.

- W uzasadnieniu powyższego postanowienia Sąd uznał, iż cofnięcie przez Emitenta w dniu 27 listopada 2015 roku wniosku o upadłość było dopuszczalne w rozumieniu art. 203 § 4 Kodeksu postępowania cywilnego w zw. z art. 35 Prawa upadłościowego i naprawczego, wobec czego postępowanie wywołane przedmiotowym wnioskiem należało umorzyć. Postanowienie stanie się prawomocne, jeżeli nie zostanie wniesione od niego zażalenie w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia - podkreślono w komunikacie.

Przypomnijmy, iż to zarząd firmy Kerdos wniósł do sądu wniosek o umorzenie postępowania i wycofanie zgłoszenia upadłości. Pierwotny wniosek został złożony 13 listopada br. przez stary już zarząd spółki. Nowy zarząd został wybrany podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy 18 listopada.

- Nowy zarząd spółki podjął działania mające na celu weryfikację stanu spółki w tym w szczególności zaistnienia stanu niewypłacalności będącego podstawą złożonego wniosku o ogłoszenie upadłości. Przeprowadzona przez nowo powołany zarząd analiza samego wniosku o ogłoszenie upadłości oraz dokumentacji dostępnej w siedzibie spółki prowadzi do konstatacji, iż mógł on zostać złożony przedwcześnie, w złej wierze, mając na celu pokrzywdzenie wierzycieli i akcjonariuszy mniejszościowych - podano w raporcie z 27 listopada 2015 roku.

Jak dodano "Podjęcie decyzji o wycofaniu wniosku o ogłoszenie upadłości jest związane również z zawarciem w dniu 27 listopada 2015 r. porozumienia w przedmiocie restrukturyzacji zobowiązań wynikających z kredytu udzielonego Dayli Polska, którego poręczycielem jest Kerdos. Spółka wskazuje, że bezpośrednią podstawą złożenia przez poprzedni zarząd wniosku o ogłoszenie upadłości było skierowanie do spółki żądania zaspokojenia roszczenia wynikającego z poręczenia przez wnioskodawcę za dług kredytowy Dayli Polska wobec ING Banku Śląskiego".

Po trzech kwartałach 2015 roku firma Kerdos Group wypracowaał 118,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 57,6 mln zł straty netto. Rok wcześniej wyniki wyniosły odpowiednio: 174,2 mln zł a zysk netto sięgnął 11,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane